Czarne obrazy

czarne obrazy [wyników: 25]
Czarne obrazy

Najciemniejsza z barw

Czarny jest wyjątkowym kolorem - jest to barwa, która jest w stanie współgrać z jakąkolwiek inną. Farba ta wykorzystywana jest na całym świecie, niezależnie od kraju czy kontynentu. Mawia się, iż czarny jest kolorem, który jako jedyny tak dosadnie przedstawia atmosferę tajemniczości czy dramatyzmu. Barwa ta posiada wiele symbolicznych znaczeń - od chińskiego symbolu szczęścia oraz radosnego życia, aż po europejski odpowiednik żałoby, a nawet śmierci. Niezależnie od naszej własnej interpretacje tegoż koloru, wszyscy możemy zgodzić się z jednym - najciemniejsza z barw jest wyjątkowa i wszyscy ją uwielbiamy.

Czarne obrazy jako niezwykła dekoracja

Farba ta wykorzystywana jest również w malarstwie - i to od bardzo zamierzchłych czasów. Nic tak nie dodawało efektu ekspresjonizmu w XX-wiecznych malowidłach, jak właśnie czarna barwa. Wówczas popularna stała się opinia, iż mroczne dzieła przedstawiają negatywne wizje przyszłości, upadek dotychczasowego świata, rozpacz, oraz zagładę. Na całe szczęście jednak, stereotyp ten nie zachował się do czasów dzisiejszych, a obrazy z przeważającą czernią stały się częstym wyborem wśród koneserów sztuki. Teraz dzieła w ciemnych odsłonach nie są już oznaką pesymistycznych wizji, a stały się szlachetnym wzorcem elegancji, luksusu, oraz wyrafinowania. Jest to barwa charakteryzująca zarówno tradycyjne, konserwatywne wartości, jak i te nowoczesne. Połączenie wszystkich tych przeciwstawnych skojarzeń sprawia, iż czarny obraz stał się adekwatny do każdego wystroju wnętrz, oraz świetnie wpasowuje się w style zarówno ciemnych, jak i jasnych aranżacji.

Niesamowita różnorodność stylów

Niezależnie, czy jesteśmy zainteresowani malarstwem abstrakcyjnym, które nie przedstawi naszym zmysłom żadnych realnych obiektów, a pozostawi nas jedynie ze swobodną interpretacją mieszanki form oraz kolorów, czy też chcemy udekorować nasze ściany malowidłami ukazującymi nam przepiękne krajobrazy, istoty żywe, a nawet rzeczywistość zurbanizowaną - kolor czarny z całą pewnością będzie dla nas odpowiedni. Niesamowita fleksyjność tejże barwy sprawia bowiem, iż dosłownie żaden styl nie stoi na przeszkodzie, aby go w nim wykorzystać w przeważającej ilości. Czarne obrazy do salonu przedstawiające abstrakcyjną wizję fantastycznej roślinności? Sprawdzą się doskonale. Czarne obrazy na ścianę w kuchni, aby nieco lepiej zaaranżować wnętrze niesamowicie realistycznie namalowanym krajobrazem księżyca prześwitującego znad rzeki? W tym przypadku również odnajdą one swoje miejsce.

Barwa idealna

Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby dostrzec, ile przedmiotów w kolorze czarnym nas otacza. Nie rzucają się one w oczy, ale równocześnie w tak niesamowicie wyrafinowany sposób ozdabiają naszą rzeczywistość. Nie inaczej jest również w przypadku dzieł malowanych na płótnie - i one bowiem bardzo sprawnie dostosują się do otoczenia, przez co nie będą rzucały się nadto w oczy, ale w tym samym czasie będą stanowiły bardzo wyrazisty portret luksusu, wyrafinowania, oraz dobrego smaku. Czarne obrazy są bowiem uniwersalnie piękne, i z całą pewnością okażą się bardzo dobrym wyborem.