Japońskie obrazy na płótnie

Obrazy w stylu japońskim oraz grafiki są bardzo charakterystyczne i znajdują zwolenników głównie wśród miłośników minimalizmu. Wiele jest tu motywów roślinnych, oczywiście z gałązkami kwitnących wiśni na czele. Sprawdzą się jednak nie tylko we wnętrzach urządzonych w japońskim stylu. Zobacz, jakie propozycje wybraliśmy dla Ciebie.

 

 

Japońskie obrazy na płótnie
Japońskie [wyników: 104]
Japońskie obrazy na płótnie

Motywy japońskie we wnętrzu

Słynne obrazy japońskie ukazują zarówno naturalne pejzaże, jak i postaci ludzkie. Mamy okazję zobaczyć na nich tradycyjne damskie i męskie stroje, sceny z codziennego życia oraz celebrowanych świąt i zwyczajów. Przyroda także odgrywa tu istotną rolę. Nie jest jednak pełna przepychu i kolorów. Zwykle dominuje jedna lub dwie barwy oraz jest wyraźnie określony temat dzieła. Kolorami, które charakteryzują styl japoński jest czerwień, odcienie bieli i niebieskiego. Zazwyczaj mamy do czynienia z wyraźnie zarysowanymi konturami i wypełnieniem za pomocą barw. Grafika japońska jest bardzo łatwa do rozpoznania głównie ze względu na wschodnie motywy oraz elementy typowe dla tej kultury. Nierzadko pojawiają się napisy, z których perfekcyjnego wykonania słynie również sztuka japońska. Obrazy sięgają zatem o wiele dalej, niż zwykła próba odzwierciedlenia rzeczywistości.

Styl japoński w domu

Wiele osób chętnie sięga po elementy wystroju wnętrza inspirowane dalekim wschodem. Japoński obraz może zatem być częścią większej aranżacji zrealizowanej w tym stylu. Jednocześnie sztuka japońska jest na tyle minimalistyczna, że z łatwością wpisze się także w styl nie związany z Azją. Niezależnie od sytuacji, można odpowiednio dobrać nie tylko grafikę, która znajdzie się na obrazie, ale też materiał, na którym zostanie ona przez nas wykonana. Nie są one dodatkowo oprawione, dzięki czemu prezentują się w sposób bardziej nowoczesny, niż tradycyjne obrazy czy grafiki z ramą. Obrazy w stylu japońskim warto wziąć pod uwagę wykonując aranżację nie tylko salonu, ale również innych pomieszczeń w domu. Z pewnością są doskonałą propozycją w sytuacji, gdy urządzasz sypialnię w japońskim stylu - z futonem, matą i oszczędnymi w formie meblami. Więcej o obrazach japońskich przeczytasz na naszym blogu Japońskie obrazy - orientalne motywy w nowoczesnej aranżacji wnętrz

 

Sprawdź także obrazy japońskie na szkle.