Fototapety do biura

W dzisiejszych czasach praca zdalna to prawdziwy luksus. Nie każdego z nas stać na cichą pracę, głównie ze względu na dzieci w domu, które wymagają stałej opieki. Warto jednak w miarę możliwości zapewnić przestrzeń do pracy zdalnej. Czasami wystarczy nieco zmienić salon lub kuchnię, aby uzyskać miejsce na laptopa.

Fototapety do biura
Kolor
Styl
Industrialny
Etniczny
Kolonialny
Orientalny
Wiejski
Minimalistyczny
Klasyczny
Barokowy
Francuski
Eklektyczny
zobacz wszystkie
Abstrakcyjny
Angielski
Skandynawski
Współczesny
Wiktoriański
Rustykalny
Nowoczesny
Prowansalski
Japoński
Biuro [wyników: 1082]
Fototapety do biura

Biuro jako miejsce do pracy i wizytówka firmy

Jeśli stać cię na studio - jesteś prawdziwym szczęściarzem. Wystarczy zamknąć za sobą drzwi i skupić się na pracy. Jeśli jednak nie masz dodatkowego pokoju, po prostu zaaranżuj salon lub kuchnię, aby znaleźć miejsce na wygodny fotel i laptopa. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy w kuchni, musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim - otaczaj się zielenią, która odpręża zmęczone oczy. Praca zdalna wpływa na wydajność, pracujemy więcej i robimy mniej przerw, co ma zdecydowanie negatywny wpływ na wzrok. Warto zainwestować w żywe rośliny o rozległych, zielonych liściach, a na ścianę przykleić samoprzylepną tapetę z motywem dżungli. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o domowej dżungli, biuro jest do tego stworzone. Im więcej zieleni, tym lepiej! Po drugie - wygodne krzesło. Siedzimy więcej, nasze plecy bardziej cierpią. Warto o nie dbać i robić częste przerwy, ale przede wszystkim zainwestować w wygodny fotel do pracy. Po trzecie - wyznacz granice. Określenie granic między miejscem pracy, a resztą domu jest bardzo ważne. W przypadku biura zamknięcie drzwi rozwiązuje problem. Oddzielając miejsce do pracy od codziennej części kuchni lub salonu, pamiętaj, aby oddzielić je od reszty pomieszczenia, czy to za pomocą zasłony, czy parawanu.

Fototapety do biura - sposób na zaaranżowanie przestrzeni biurowej

Z nowoczesnym biurem związany jest dopracowany wygląd przestrzeni biurowej. Wzmacnia to wizerunek firmy, sprawia, że praca jest przyjemna dla pracowników. Fototapety jako dekoracje z pewnością pozytywnie zaskoczą też klientów. Sala konferencyjna, lub gabinet prezesa to tylko niektóre z miejsc w siedzibie każdej firmy, do których dekoracji sprawdzi się nowoczesna fototapeta. Fototapety do biura idealnie korespondują też z przeszkleniami wieżowców w dużych miastach. Wszyscy chcemy oczarować klientów, więc dlaczego nie użyć do tego fototapety jako elementu dekoracji biura?

Najpopularniejsze wzory fototapet biurowych

Fototapety do biura to przede wszystkim zdjęcia starych i nowych map świata inspirujące do globalnego rozwoju firmy. W przestrzeni biura fototapety mogą też mieć znaczenie motywujące do dobrej i wydajnej pracy. Jeśli lubisz pracować w personalizowanym wnętrzu, możesz zamówić fototapety, gdzie motywem przewodnim będą produkty firmy lub zdjęcia przedstawiające wizerunki pracowników. Można też wydrukować ważne dla pracowników biura informacje. Do popularnych wzorów fototapet do biura można zaliczyć też pejzaże, widoki miast nocą i za dnia, zdjęcia z Nowego Yorku.

 

 

Wzory fototapet do biura

Fototapety które stanowią dekoracje biura często korzystają z wzorów geometrycznych. Czasem dobrym rozwiązaniem są fototapety 3d optycznie powiększające przestrzeń i sprawiające wrażenie iluzji.

Kolory fototapet biurowych

W hallu, poczekalni, czy sali konferencyjnej sprawdzą się szarości, beże, popiele i ogólnie fototapety pastelowe w delikatnym odcieniu. Natomiast w miejscach, które stanowią reprezentacyjną przestrzeń firmy jak gabinety prezesa i zarządu, open space, oraz w miejscu prezentowania produktów i zawierania umów sprawdzą się fototapety nieco bardziej wyraziste, ciemna zieleń, błękit, granat czy kolor grafitowy

Czy fototapeta sprawdzi się w gabinecie lub biurze w domu?

Praca w domu to zdecydowanie trudna sztuka. Nie każdy może oddzielić dom od pracy, dlatego często jesteśmy zmęczeni i bezsenni. Czasami jest też dodatkowa praca. Z jednej strony praca zdalna jest wygodna, pracujesz w bezpiecznej i znajomej przestrzeni, sam organizujesz sobie dzień. Z drugiej strony, po długim okresie takiego funkcjonowania, granice między „domem” a „biurem” zaczynają się zacierać, co może powodować stres i frustrację. Jak sobie z tym poradzić? Przeznaczenie miejsca tylko do pracy. Usuwalna tapeta z motywem roślinnym świetnie sprawdzi się zarówno jako element dekoracyjny i odprężający wzrok, jak i jako subtelny element oddzielający dom od miejsca pracy. Skorzystaj z tego, że pracujesz w domu i otaczasz się relaksującymi przedmiotami. Pamiętaj również o delikatnej, relaksującej muzyce i ćwiczeniach. W tej roli dobrze sprawdzą się joga i medytacja. Rób przerwy co godzinę i patrz na zieleń za oknem. Rób krótkie spacery. Projektując domowe biuro pamiętaj, że jest ono przeznaczone dla Twojej koncentracji, kreatywności i komfortu. Sprawdź najmodniejsze motywy fototapet  i wybierz oryginalny dodatek do wnętrza.