Fototapety do biura

W dzisiejszych czasach praca zdalna to prawdziwy luksus. Nie każdego z nas stać na cichą pracę, głównie ze względu na dzieci w domu, które wymagają stałej opieki. Warto jednak w miarę możliwości zapewnić przestrzeń do pracy zdalnej. Czasami wystarczy nieco zmienić salon lub kuchnię, aby uzyskać miejsce na laptopa.

Fototapety do biura
Kolor
Styl
Klasyczny
Minimalistyczny
Współczesny
Japoński
Barokowy
Industrialny
Francuski
Etniczny
Abstrakcyjny
Wiktoriański
zobacz wszystkie
Kolonialny
Eklektyczny
Rustykalny
Orientalny
Angielski
Prowansalski
Wiejski
Skandynawski
Nowoczesny
Biuro [wyników: 1086]
Fototapety do biura

Jak zorganizować miejsce do pracy zdalnej?

Jeśli stać cię na studio - jesteś prawdziwym szczęściarzem. Wystarczy zamknąć za sobą drzwi i skupić się na pracy. Jeśli jednak nie masz dodatkowego pokoju, po prostu zaaranżuj salon lub kuchnię, aby znaleźć miejsce na wygodny fotel i laptopa. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy w kuchni, musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim - otaczaj się zielenią, która odpręża zmęczone oczy. Praca zdalna wpływa na wydajność, pracujemy więcej i robimy mniej przerw, co ma zdecydowanie negatywny wpływ na wzrok. Warto zainwestować w żywe rośliny o rozległych, zielonych liściach, a na ścianę przykleić samoprzylepną tapetę z motywem dżungli. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o domowej dżungli, biuro jest do tego stworzone. Im więcej zieleni, tym lepiej! Po drugie - wygodne krzesło. Siedzimy więcej, nasze plecy bardziej cierpią. Warto o nie dbać i robić częste przerwy, ale przede wszystkim zainwestować w wygodny fotel do pracy. Po trzecie - wyznacz granice. Określenie granic między miejscem pracy, a resztą domu jest bardzo ważne. W przypadku biura zamknięcie drzwi rozwiązuje problem. Oddzielając miejsce do pracy od codziennej części kuchni lub salonu, pamiętaj, aby oddzielić je od reszty pomieszczenia, czy to za pomocą zasłony, czy parawanu.

Biuro w domu - największa wada czy zaleta?

Praca w domu to zdecydowanie trudna sztuka. Nie każdy może oddzielić dom od pracy, dlatego często jesteśmy zmęczeni i bezsenni. Czasami jest też dodatkowa praca. Z jednej strony praca zdalna jest wygodna, pracujesz w bezpiecznej i znajomej przestrzeni, sam organizujesz sobie dzień. Z drugiej strony, po długim okresie takiego funkcjonowania, granice między „domem” a „biurem” zaczynają się zacierać, co może powodować stres i frustrację. Jak sobie z tym poradzić? Przeznaczenie miejsca tylko do pracy. Usuwalna tapeta z motywem roślinnym świetnie sprawdzi się zarówno jako element dekoracyjny i odprężający wzrok, jak i jako subtelny element oddzielający dom od miejsca pracy. Skorzystaj z tego, że pracujesz w domu i otaczasz się relaksującymi przedmiotami. Pamiętaj również o delikatnej, relaksującej muzyce i ćwiczeniach. W tej roli dobrze sprawdzą się joga i medytacja. Rób przerwy co godzinę i patrz na zieleń za oknem. Rób krótkie spacery. Projektując domowe biuro pamiętaj, że jest ono przeznaczone dla Twojej koncentracji, kreatywności i komfortu.