Fototapety sowy

Poprzez odniesienia do popkultury, takie jak Kubuś Puchatek i poprzez folklor, wszyscy sowy kojarzą się z mądrością. Jednak zamiast mądrości intelektualnej sowy są związane z mądrością duszy. Sowa jest symbolem głębokiego połączenia z mądrością i intuicyjną wiedzą. Znaczenie sowy ma również związek ze zmianą lub przejściem. Oznacza zbliżające się wydarzenie, które wpłynie na twoje życie.

Fototapety sowy
Fototapety sowy

Fototapety z motywem sowy 

Sowy są często postrzegane jako zwierzęta tajemnicze, głównie dlatego, że wiele sów jest ściśle nocnych, a ludzie zawsze uważali, że noc jest pełna tajemnic i nieznanego. Sowy żyją w ciemności, która obejmuje magię, tajemnicę i starożytną wiedzę. Noc związana jest z księżycem, z którym oddziałuje także na symbolikę sowy. Staje się ona dzięki temu symbolem kobiecości i płodności wraz z księżycowymi cyklami odnowy. Nawet mitologia odnosi sowę do tej mądrości i kobiecości. Sowa była symbolem Ateny, bogini mądrości i strategii, zanim Grecy nadali swojemu panteonowi ludzkie postacie. Paunisi i Siuksowie widzieli sowę jako posłańca pierwszego ze wszystkich złych stworzeń - Unktehi. Podczas gdy plemię Lakota miało „Towarzystwo Sowy”, w którym wojownicy walczyli przede wszystkim nocą i malowali ciemne pierścienie wokół oczu, ponieważ wierzyli, że pozwoli im to na widzenie w ciemności.

Czarujące dekoracje idealne do pokoju dziecka

Jak widać sowa to stworzenie wielu sprzeczności, dlatego też postanowiliśmy je uczcić tworząc serię tapet z przedstawieniem różnych sów – tak by każda jej postać znalazła swoje odzwierciedlenie. W naszej kolekcji tapet z motywem sowy można znaleźć delikatne, pastelowe sowy w otoczeniu atrybutów lasu, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Kolorowe i zabawne sówki będą pasować zarówno do pokoju dziecięcego, jak i nastolatka, który podchodzi do życia z dystansem. Natomiast tapety z pięknie zdobionymi sowami będą idealną ozdobą każdego pomieszczenia, zarówno salonów, bibliotek, jak i biur.