Fototapety do pokoju dziecka

Pokój dziecka to wyzwanie dla każdego rodzica. Trzeba się nieźle natrudzić, by wybrać takie rozwiązania dekoratorskie, by podobały się dziecku i były funkcjonalne dla wszystkich. Na czym skupić się wybierając meble i dekoracje do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim - funkcjonalność. Jeśli dziecko jest jeszcze w wieku przedszkolnym, dobrze jest zapewnić łatwy dostęp do każdego miejsca w pomieszczeniu.

Fototapety do pokoju dziecka
Kolor
Styl
Minimalistyczny
Wiejski
Skandynawski
Nowoczesny
Klasyczny
Współczesny
Japoński
Barokowy
Industrialny
Francuski
zobacz wszystkie
Etniczny
Wiktoriański
Abstrakcyjny
Kolonialny
Eklektyczny
Rustykalny
Orientalny
Angielski
Prowansalski
Pokój dziecka [wyników: 893]
Fototapety do pokoju dziecka

Pokój dziecka - bezpieczeństwo i wygoda na pierwszym miejscu

Gdy dziecko jest małe, dobrze jest wybrać meble, które nie zajmują miejsca i zapewniają dziecku bezpieczne i komfortowe funkcjonowanie. Łóżeczko powinno być dostosowane do wieku i potrzeb malucha, krzesełko i biurko ustawione w taki sposób by naturalne światło jak najdłużej je oświetlało. Szafki i komody powinny mieć specjalne zabezpieczenia, by dziecko nie mogło samodzielnie otworzyć szuflad i szafy. Maluchy mają ogromną ciekawość świata, co powoduje, że ciężko im usiedzieć spokojnie. Jeśli chcesz mieć trochę oddechu i czasu dla siebie, postaw na bezpieczeństwo i wygodę przy wybieraniu mebli do pokoju dziecka.
Jakie dekoracje najlepiej sprawdzą się w pokoju malucha? Z całą pewnością takie, które będą trwałe, odporne na brud i przedarcie i łatwe w montażu. Takie dekoracje będą służyć Twojemu dziecku przez długi czas, a przy okazji będą świetną ozdobą wnętrza. 

 

Fototapety samoprzylepne - nowoczesna i modna dekoracja wnętrza

Usuwalne fototapety to coś, co pokochają nie tylko dzieci, ale i rodzice. Nie wymagają specjalnego przygotowania ściany, wystarczy je przykleić na gładką, czystą powierzchnię i delikatnie wygładzić, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Koniec z klejem, brudnymi rękami i wszystkim dookoła. Co więcej - taka dekoracja sprawdzi się zarówno przy niemowlaku, jak i przy dziecku w wieku szkolnym. Jak wiadomo, dzieci lubią poznawać świat swoimi rękami, co oznacza mnóstwo odcisków na meblach i ścianach. Usuwalne tapety wykonane są z materiału odpornego na zabrudzenia i kurz, który wystarczy od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką. To szybki i wygodny sposób na zachowanie czystości. Ogromny wybór kolorów i motywów powoduje, że fototapety zyskują na atrakcyjności z dnia na dzień. Nawet jeśli należysz do osób, które długo zastanawiają się nad wyborem idealnego motywu, znajdziesz coś, co pokochasz od pierwszego wejrzenia. Piękne, duże, akwarelowe kwiaty będą dobrym pomysłem na dekorację pokoju dziewczynek, które od małego będą w otoczeniu kolorowych kwiatów. Skandynawskie zwierzęta, autostrady i kosmiczne galaktyki to jedne z najczęściej wybieranych motywów do pokoju chłopca. Usuwalne tapety pozwolą zaoszczędzić czas i wysiłek, skracając czas montażu do 30 minut. Jeśli zdarzy się tak, że tapeta będzie się odklejać czy nie będzie chciała przykleić się do ściany, upewnij się, że kolor bazowy ściany nie jest pokryty akrylem i lateksem, a sama ściana jest odświeżona. Przy zachowaniu odpowiednich warunków stworzysz niepowtarzalną kompozycję stosunkowo niskim nakładem pracy i czasu.