Fototapety Marmur

Marmur to niezwykła skała, która już od czasów starożytnych służy jako surowiec rzeźbiarski oraz budowlany. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie tworzenia skała ta tworzy przepiękne żyły w różnych kolorach, które układają się w abstrakcyjne wzory. Dzięki temu zyskuje ona na uroku. Również jej bogata kolorystyka przysparza jej wielu zwolenników.

Fototapety Marmur
Marmur [wyników: 23]
Fototapety Marmur

Tapety marmurowe – nie tylko wygląd 

W czasach starożytnych marmur wykorzystywano do produkcji rzeź oraz jako materiał budowlany, nie tylko ze względu na jego charakterystyczny wygląd. Był on bowiem materiałem szczególnym, poświęconym bogini Afrodycie. Miał on bowiem gwarantować domostwom ochronę przed złymi duchami. Natomiast w Indiach wierzono, że marmurowe przedmioty w domu zapewniają dobry nastrój oraz przeciwdziałają zdradzie. Kamień ten kojarzony z chłodnymi kolorami miał bowiem ostudzać zapędy kochanków. Już w starożytności zauważono także magiczne i lecznicze właściwości marmuru – regulował on pracę przewodu pokarmowego, łagodził stres oraz przeciwdziałał bezsenności. Wspiera także budowanie więzi rodzinnych i sprzyjają życzliwości. Współcześnie marmur jest także cenionym elementem wystroju wnętrz. Dlatego też oferujemy w naszej kolekcji tapety inspirowane tym cudownym kamieniem.

 

Tapety marmurowe – bogactwo wzorów i kolorów

W naszej kolekcji można znaleźć szeroką gamę tapet inspirowanych marmurem – wśród nich można znaleźć zarówno delikatne jasne marmury z pastelowymi żyłami, idealne do pomieszczeń, które chcemy rozświetlić. Świetnie sprawdzą się także w sypialni i pokoju dziecięcym. Ich delikatny wzór oraz kolor będzie działał uspokajająco oraz ułatwi zasypianie. Posiadamy także ciemne marmury z jasnymi żyłami, które nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu inspirowanego starożytną kulturą. Polecamy je zatem wszystkim, którzy chcą w swoim mieszkaniu osiągnąć niesamowity efekt. Wśród tapet inspirowanych marmurem posiadamy także tapety z kontrastowymi abstrakcyjnymi wzorami, luźno inspirowane tym szlachetnym kamieniem.