Fototapety maki

Dla nas maki kojarzą się głównie z upalnym latem, kiedy to ich czerwone główki wystają ponad ozłocone pola pszenicy. Jednak nie wiele osób wie, że mają one dużo bardziej mroczne znaczenie. Jest on bowiem symbolem pamięci u upadku różnych wojen i konfliktów zbrojnych, a wszystko to zaczęło się od wiersza jednego z chirurgów polowych, służącego w czasie pierwszej wojny światowej.

Fototapety maki
Kolor
Styl
Minimalistyczny
Abstrakcyjny
Skandynawski
Wiejski
Prowansalski
Angielski
Etniczny
Kolonialny
Orientalny
Francuski
zobacz wszystkie
Klasyczny
Eklektyczny
Wiktoriański
Maki [wyników: 52]
Fototapety maki

Stylowe fototapety z makami

Mak jako przepiękny czerwony kwiat łączony jest także z symboliką snu. Już społeczeństwa starożytnej Grecji, Egiptu i Rzymu go tak przedstawiały, a wszystko przez uspakajające działanie soku makowego, który ułatwiał zasypianie. Dlatego też tapety z wizerunkiem maków polecane są do sypialni, gdzie mają na celu przywoływanie spokojnego snu. Również chińska symbolika maku będzie pasować do sypialni… ponieważ Chińczycy uważają mak za roślinę pogłębiającą namiętność między dwojgiem ludzi. Natomiast w symbolice wiktoriańskiej mak uważany był za kwiat luksusu – przynoszący szczęście i pieniądze. Dlatego też idąc takim znaczeniem warto pomyśleć o tapecie w maki umieszczonej w salonie. W tym celu warto zwrócić uwagę na przepiękne tapety z dużymi makami w stylu vintage, które przyciągają wzrok i nigdy się nie znudzą.

Tapeta w maki  - gdzie się sprawdzą?

W naszej ofercie można znaleźć szeroką gamę tapet z wizerunkiem maków, które wpasują się do każdego wnętrza. Posiadamy bowiem zarówno intensywnie kolorowe tapety z wizerunkiem dużych kwiatów, które będą przyciągać wzrok i dopełniać przestrzeń, jak i delikatne tapety z powtarzającym się motywem drobnych maków które świetnie wpasują się w kobiecy styl. Natomiast jednolite i kontrastowe tapety w czerni, odcieniach granatu czy szarości świetnie wpasują się do każdego mieszkania w stylu minimalistycznym i nowoczesnym, nadając u jednocześnie lekkości.