Fototapety zygzaki

Szewron to odwrócony wzór w kształcie litery V. Słowo to jest zwykle używane w odniesieniu do rodzaju progu w architekturze ewentualnie znaczka lub insygnia używanego w mundurach wojskowych lub policyjnych w celu oznaczenia rangi lub długości służby, czasem także w heraldyce i projektach flag. Dlaczego go więc nie wykorzystać jako wzór na tapecie?

Fototapety zygzaki
Zygzaki [wyników: 35]
Fototapety zygzaki

Subtelne zygzaki - świetna dekoracja wnętrz

Szewron reprezentuje dach domu, wywodzący się z francuskiego słowa „chevron” oznaczającego krokiew. Oznacza ochronę. Szewronel, jest zdrobnieniem szewronu i jest znacznie węższy. Szewronele mogą być układane jeden na drugim lub obok siebie na tej samej wysokości, co określa się jako przeplatane lub usztywniane. Ten symbol był używany od tysięcy lat i sięga 1800 roku p.n.e. Jest to powszechny znak używany w heraldyce. Znajduje się również na odznakach i mundurach wojskowych i policyjnych, reprezentujących długość podanej służby. Był to również ważny znak dla greckich Spartan, symbol ten został przedstawiony na ich tarczach, gdy maszerowali do bitwy. Dla Celtów był to znak wojownika lub myśliwego, reprezentujący groty, których używali do ochrony i polowania. 

Wykorzystaj fototapetę z zygzakiem do odmiany swoich wnętrz

Mówi się również, że szewron reprezentuje wzloty i upadki, które napotykamy w życiu. Dlatego też wybraliśmy go jako jeden z motywów naszych tapet. Ponieważ to nie jest zwykły szlaczek. Wśród naszych tapet można znaleźć najróżniejsze przedstawienia szewronu, które będą pasować do każdego wnętrza. Są wśród nich zarówno kolorowe szewrony, które będą zwracać na siebie uwagę. Klasyczne, delikatne szewrony w stonowanych kolorach idealne do męskiego biura lub gabinetu , a także szewrony w odcieniach szarości, idealne do stylu skandynawskiego.