Fototapety w jodełkę

Ścieg w jodełkę jest używany jako jeden z symbolicznych motywów w tradycyjnym swetrze Aran, czyli „swetrze rybaka”. Pochodzi on z tradycji, która powstała na Wyspach Normandzkich w Guernsey, Jersey i Filey. Kobiety dziergały swoim mężom ciepłe i wygodne swetry, które dodatkowo zdobiły. W tym przypadku wybierały wzór w jodełkę, która reprezentuje „połów rybaka, a tym samym sukces w karierze”.

Fototapety w jodełkę
Jodełka [wyników: 41]
Fototapety w jodełkę

Wzór jodełki do salonu, przedpokoju czy sypialni

Jodełka to wzór składający się z rzędów krótkich, ukośnych równoległych linii z kierunkiem nachylenia na przemian rząd po rzędzie. Stosowany jest w hafcie, tkactwie oraz architekturze. Charakteryzuje się on tym, że przedstawia on układ prostokątów tak nazwany ze względu na fantazyjne podobieństwo do kości ryby, takiej jak śledź (znów te ryby i rybacy!). Bloki mogą być prostokątami lub równoległobokami. Stosunki długości krawędzi bloku wynoszą zwykle 2:1, a czasem 3:1. W ten sposób uzyskuje się geometryczną, powtarzalną symetrię, która wygląda przepięknie i sprawdzi się w każdym wnętrzu, jako element dekoracyjny.

Fototapety ze wzorem jodełki - idealny motyw dla skandynawskich wnętrz

Dlatego też postanowiliśmy podjąć wyzwanie i stworzyć całą linię tapet w jodełkę i nie zrobić dwóch takich samych! Przejrzyj naszą ofertę i sprawdź, czy nam się udało! Nasze tapety oferujemy w dwóch technologiach – klasycznej tapety klejonej oraz w technologii MagicStick, która pozawala na odlepienie tapety i przeniesienie jej w inne miejsce. Dzięki temu możesz zabrać swoją tapetę w każde inne miejsce, nawet zmieniając mieszkanie. Dlatego też nie wahaj się i już dziś zamów nietypową tapetę, która urzeknie wszystkich twoich znajomych!