Fototapety jelenie

Jeleń, który w wielu tradycjach kojarzy się z dobrocią, miękkością i łagodnością, jest w ten czy inny sposób zwierzęciem związanym z bogami i świętością. Jedną z przyczyn tego mogą być jego cechy fizyczne - spojrzenie, zwinność, szybkość i poroże - które inspirują te wartości i symbole w wyobraźni człowieka i jego metaforycznej naturze.

Fototapety jelenie
Kolor
Styl
Nowoczesny
Klasyczny
Abstrakcyjny
Współczesny
Skandynawski
Prowansalski
Angielski
Wiejski
Jelenie [wyników: 23]
Fototapety jelenie

Wprowadź harmonię i szczęście do pokoju dzięki tapecie z motywem jeleni

W wyobraźni chrześcijańskiej jeleń jest symbolem pobożności, oddania i troski Boga o swoje dzieci: ludzi. W tradycji celtyckiej istniały dwa aspekty jelenia: pierwiastek kobiecy, zwany po gaelicku Eilid oraz Damh, pierwiastek męski. Dla rodzimych plemion Ameryki Północnej jeleń był posłańcem, zwierzęciem mocy i totemem reprezentującym wrażliwość, intuicję i łagodność. W buddyzmie jeleń symbolizuje harmonię, szczęście, pokój i długowieczność. Istnieją również tybetańskie legendy, w których jelenie pomagają mężczyznom w rozwiązywaniu problemów. Dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie serii tapet z motywem jeleni. Zapraszając je do swojego domu przyniesiecie z nimi szczęście oraz dobrobyt.

W jakim pomieszczeniu sprawdzi się fototapeta z jeleniami?

Zadbaliśmy również o to, by wśród naszych tapet każdy mógł znaleźć coś idealnego dla siebie. Dlatego też oferujemy tapety w jelenie w pastelowych, delikatnych kolorach z elementami lasu – idealne do pokoju dziecięcego lub do przestrzeni kobiecej. Bardziej realistyczne przedstawienia jeleni sprawdzą się natomiast w pomieszczeniach w stylu wiejskim czy skandynawskim. Dodając wnętrzem ciepła i wprowadzając klimat, który będzie kojarzył się z jesiennym spacerem po lesie. Natomiast minimalistyczne przedstawienie jeleni – ich obrysów w kontrastowej czerni na białym tle świetnie sprawdzi się w mieszkaniach nowoczesnych oraz męskich przestrzeniach. Dla osób, które podchodzą do życia z dystansem proponujemy natomiast żartobliwe przedstawienia jelonków w stylu komiksowym.