Fototapety słoneczniki

Żaden inny kwiat nie może podnieść na duchu kogoś, tak jak słonecznika. Są jasne i radosne oraz tak ciepłe i zachęcające jak słodkie letnie słońce. Dzięki błyszczącym żółtym płatkom, znanym również jako „promienie”, słoneczniki mają niepowtarzalny wygląd przypominający słońce, dzięki czemu są ulubionym kwiatem szczególnie w miesiącach letnich.

Fototapety słoneczniki
Słoneczniki [wyników: 6]
Fototapety słoneczniki

Tapeta z motywem słoneczników - wprowadź trochę słońca do wnętrza

Słoneczniki symbolizują uwielbienie, lojalność i długowieczność. Słoneczniki są znane z tego, że są „szczęśliwymi” kwiatami, dzięki czemu są idealnym prezentem, aby przynieść radość komuś w dniu. Żółty kolor słonecznika symbolizuje witalność, inteligencję i szczęście. Kolor żółty również tradycyjnie symbolizuje przyjaźń. Słoneczniki symbolizują także kult i wierność w różnych religiach ze względu na ich podobieństwo do słońca, które wiąże się z duchową wiedzą i pragnieniem poszukiwania światła i prawdy. Inkowie używali słoneczników, aby symbolizować Boga Słońca, i przynosili je do świątyń w celu oddawania czci. Kapłanki nosiły również słoneczniki na swoich szatach i koronach. Dlatego też słoneczniki jako kwiaty szczęścia powinny zagościć w każdym domu.

Rozjaśnij pokój dzięki fototapecie ze słonecznikami

Tapeta z motywem słoneczników polecana jest szczególnie do pomieszczeń, gdzie zaczynamy dzień – kuchni lub jadalni. To właśnie tam zbieramy siły przed każdym dniem a słoneczniki od samego rana przyniosą nam odrobinę słońca i szczęścia. Świetnie będą się także nadawać do pokoju dziecięcego – rozświetlą go oraz będą działać stymulująco na rozwój dziecka. Natomiast ciemne tapety z motywem słoneczników idealnie nadają się do zakątków ciszy – biblioteki lub gabinetu. Wprowadzą bowiem nastrój pełen skupienia jednocześnie nie przytłaczając całego pomieszczenia.