Fototapety z lotosem

Kwiat lotosu jest uważany w wielu różnych kulturach, zwłaszcza we wschodnich religiach, za symbol czystości, oświecenia, samoregeneracji i odrodzenia. Jego cechy są idealną analogią do ludzkiej kondycji: nawet gdy jego korzenie znajdują się w najbrudniejszych wodach, lotos wydaje najpiękniejszy kwiat.

Fototapety z lotosem
Lotos [wyników: 14]
Fototapety z lotosem

Kwiaty lotosu - odzyskaj równowagę i spokój

Według buddyzmu każda osoba ma potencjał, by stać się doskonałym i oświeconym, i jest tylko kwestią czasu, aż każdy człowiek osiągnie światło. Buddyści uważają, że konieczne jest odrodzenie się tysiące razy, dopracowując swoje życie poprzez wiele inkarnacji, aż do osiągnięcia nirwany - najwyższego stanu świadomości, do którego ludzie mogą uzyskać dostęp. Budda jest więc czasami przedstawiany jako symbol kwiatu lotosu ten, który przezwyciężył ten ból, panuje w świecie materialnym i został oświecony, podobnie jak kwiat lotosu, który zaczyna rosnąć w brudnej i błotnistej wodzie, ale udaje mu się pokonać wodę i stworzyć doskonały kwiat. Z tego samego powodu przedstawionych jest wielu hinduskich bogów siedzących lub stojących na kwiecie lotosu.

Urokliwe tapety z lotosem

W naszej ofercie można znaleźć zarówno delikatne tapety z lotosem nawiązujące do sztuki wschodu – przedstawiające lotos zaledwie symbolicznie. Nadają się one idealnie do mieszkań minimalistycznych. Delikatne i w jasnych kolorach powiększą optycznie przestrzeń i nadadzą jej blasku. Natomiast ciemne tapety z realistycznymi obrazami lotosu świetnie sprawdzą się w mieszkaniach w stylu boho lub ekscentrycznymi, gdzie nadadzą im unikalnego charakteru. Natomiast tapety inspirowane Japonią – delikatne, ale pełne szczegółów świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach typowo kobiecych – w pokoju nastolatki, czy w alkowie. Zbudują w nim klimat i każdego dnia będą przypominać o symbolice kwiatu lotosu – by dążyć do doskonałości, nawet wtedy, gdy otaczają nas niesprzyjające warunki.