Fototapety lawenda

Kwiaty lawendy reprezentują czystość, ciszę, pogodę ducha, wdzięk i spokój. Oprócz znaczenia kwiatu, jego fioletowy kolor ma również wielką symbolikę. Purpurowy to kolor rodziny królewskiej i mówi o elegancji, wyrafinowaniu i luksusie. Kolor fioletowy jest również związany z czakrą korony, która jest centrum energii związanym z wyższym celem i duchową łącznością.

Fototapety lawenda
Lawenda [wyników: 31]
Fototapety lawenda

Tapety z motywem lawendy

Lawenda jest szeroko stosowana w aromaterapii i przy niewielkich obrażeniach. Uważa się, że napary z lawendy łagodzą ukąszenia owadów, oparzenia, trądzik, stany zapalne i bóle głowy. Pęczki lawendy są również znane z odstraszania owadów. W poduszkach nasiona lawendy i jej kwiaty pomagają zasnąć i zrelaksować się przed snem, tak samo jak napar z lawendy lub kąpiel z dodatkiem olejku lawendowego. Dlatego też tapety z motywem lawendy warto umieścić w sypialni, ponieważ sam jej widok działa kojąco. Pastelowe kolory świetnie także pasują do pokoi dziecięcych. Wprowadzą one tam sporo ciepła i sprawią, że pokój stanie się przytulny i spokojny, a dziecko nie będzie obawiało się w nim zasnąć.

Lawendowa tapeta

Motyw lawendy kojarzony jest w architekturze stylem prowansalskim. Zarówno kolor lawendowy, jak i motyw kwiatu lawendy zebranego w charakterystyczne wiązki. Dlatego też tapety w lekkim kolorze lawendowym oraz z motywem lawendy świetnie sprawdzą się w mieszaninie stylu prostego, prowansalskiego, wiejskiego a nawet… skandynawskiego! Delikatna kolorystyka lawendy oraz jej drobne kwiatki są bowiem symbolem ciepła domowego ogniska i dbania o swoją rodzinę. Dlatego też warto zainteresować się tym motywem jeśli chcemy budować szczęśliwą rodzinę, która zapała miłością do przyrody. Motyw lawendy oraz jej zapach został przez lata skojarzony z kobietami, które są wierne. Żony i dziewczyny żołnierzy często wysyłały im listy spryskane olejkiem lawendowym lub dołączały do nich gałązki suszonej lawendy, dlatego też tapeta z takim motywem świetnie sprawdzi się w kobiecym wnętrzu – buduarze lub garderobie.