Fototapety orchidea

Delikatna, egzotyczna i pełna wdzięku orchidea, najbardziej pożądana z roślin ozdobnych, reprezentuje miłość, luksus, piękno i siłę. W starożytnej Grecji storczyki kojarzyły się z męskością. Greckie kobiety wierzyły, że gdyby ojciec ich nienarodzonego dziecka zjadł duże, nowe bulwy orchidei, dziecko byłoby chłopcem. Gdyby matka zjadła małe bulwy storczyków, urodziłaby dziewczynkę.

Fototapety orchidea
Orchidea [wyników: 25]
Fototapety orchidea

Kobiece wnętrza z nutą zieleni

Storczyki to największa rodzina kwitnących kwiatów z ponad 25 000 gatunków i ponad 100 000 odmian. Często są uprawiane jako rośliny doniczkowe lub dodawane do bukietów. Ale nie wszystkie storczyki są tropikalnymi pięknościami. Dzikie storczyki rosną na całym świecie i można je znaleźć na każdym kontynencie oprócz Antarktydy. Rośliny i kwiaty orchidei różnią się wielkością i kształtem. Wiele rośnie w podszycie lasów tropikalnych, wytwarzając delikatne kwiaty w szerokiej gamie kolorów. Podczas gdy niektóre są maleńkie i mają tylko kilka centymetrów wzrostu, inne, jak orchidea waniliowa, rosną na wysokich winoroślach. Waniliowa orchidea pochodzi z Mezoameryki, gdzie uprawiali ją Indianie Totonaco. Według starożytnej legendy z Totonaco, waniliowa orchidea wytrysnęła z krwi księżniczki Xanat, gdy ona i jej kochanek zostali ścięci za nieposłuszeństwo życzeniom ojca.

Tapeta z motywem orchidei

Dziś orchidea – storczyk jest dla nas równie egzotycznym kwiatem kojarzonym z kobiecością. Dlatego tapety z motywem orchidei pasują do typowo kobiecych wnętrz. Ich różnorodność barw oraz kształtów pozwoliła nam stworzyć przepiękne tapety z ich motywem bez zbędnego powtarzania wzorów czy motywów, dzięki temu każda kobieta znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie, by móc wyrazić swój charakter. Oferujemy bowiem zarówno delikatne motywy winorośli z delikatnymi kwiatami orchidei waniliowej, jak i ciemne, charakterne tapety z motywem orchidei ćma, która przywodzi na myśl te nocne motyle.