Instrukcje montażu

SPIS TREŚCI

 1. Instrukcja klejenia fototapet lateksowych i vinylowych
 2. Instrukcja klejenia fototapet MagicStick
 3. Instrukcja klejenia fototapet laminowanych i naklejek Bubblesfree
 4. Instrukcja montażu luster
 5. Instrukcja montażu rolet

 

1. INSTRUKCJA KLEJENIA FOTOTAPET LATEKSOWYCH I VINYLOWYCH

Fototapety lateksowe

 

 

POTRZEBNE NARZĘDZIA: 

ROLKA DOCISKOWA DO TAPET

NÓŻ DO TAPET, KLEJ DO TAPET

MIARKA I OŁÓWEK, RĘCZNIKI PAPIEROWE / GĄBKA

POZIOMICA LUB SZNUREK I CIĘŻAREK

 

KLEJ:

Do tapet NA PODŁOŻU PAPIEROWYM polecamy KLEJ METYLAN SPECIAL INSTANT przeznaczony do tapet winylowych, grubych papierowych.
Do tapet NA PODŁOŻU FLIZELINOWYM polecamy KLEJ METYLAN DIRECT do tapet flizelinowych.
METYLAN Klej w tubce służy do podklejania krawędzi tapety.
Klej należy stosować według wskazówek i zaleceń producenta.

PRZYGOTOWANIE ŚCIAN:

Świeżą i gładką ścianę (pokrytą gładzią lub płyta gipsowo-kartonową) zagruntuj specjalnym środkiem gruntującym lub rozwodnionym klejem. Pozostaw do wyschnięcia - po zagruntowaniu ścian zaleca się odczekać 2 tygodnie, aby ściany były idealnie suche.
Wskazówka: aby tapeta została naklejona prawidłowo, pamiętaj żeby zaznaczyć ołówkiem piony na ścianie. Można do tego użyć np. nitki z obciążnikiem na końcu, która puszczona od góry wyznacza linie pionową do samego dołu.

 KLEJENIE FOTOTAPETY:

 1. Sprawdź czy Twoja tapeta jest zgodna z zamówieniem, sprawdź wymiar, oraz dopasowanie brytów. Jeżeli produkt jest wadliwy - należy zgłosić ten fakt przed montażem tapety!
 2. Przygotuj bezpieczne miejsce do rozłożenia fototapety, kładąc ją zadrukowaną stroną do ziemi. Najlepiej zrobić to na czystym i suchym materiale- np. prześcieradło.
 3. Nanieś klej na fototapetę, dokładnie go rozsmarowując i kryjąc równomiernie. Bardzo ważne jest, by nanieść klej na wszystkie krawędzie.
 4. Wyczyść ręce z kleju. Odczekaj ok. 5 minut w celu nasiąknięcia tapety. W tym czasie fototapeta ulega pęcznieniu, co może spowodować rozszerzenie brytu fototapety. Pomimo, iż materiał jest wysokiej jakości, to namoczony w największym stopniu jest narażony na uszkodzenia mechaniczne. Bądź ostrożny!
 5. NIE NAKLEJAJ CAŁEJ FOTOTAPETY OD RAZU. Zacznij nakładać od góry, dociskając ją w dół i pozbywając się przy okazji pęcherzy. Do dociskania stosuj tylko sprawdzone narzędzia. Najlepiej użyj gumowego wałka. Pod żadnym pozorem nie dociskaj fototapety ręką lub szmatką gdyż wypychanie pęcherzy będzie nierównomierne i doprowadzi do nierówności lub uszkodzenia fototapety.
 6. Po ok. 15 minutach od przyklejenia, wygładź staranie fototapetę wałkiem. Zwróć szczególną uwagę, aby krawędzie były dobrze dociśnięte do ściany. Nadmiar kleju usuń. Delikatnie wilgotną ściereczką, gąbką lub papierowym ręcznikiem.

2. INSTRUKCJA KLEJENIA FOTOTAPET MAGIC STICK

Magic Stick

 

 

POTRZEBNE NARZĘDZIA: 

ROLKA DOCISKOWA DO TAPET

NÓŻ DO TAPET

MIARKA I OŁÓWEK, RĘCZNIKI PAPIEROWE / GĄBKA

POZIOMICA LUB SZNUREK I CIĘŻAREK


Montaż wykonanej z samoprzylepnego materiału Fototapety ColoRay MagicStick odbywa się bez kropli kleju. Wystarczy pomoc tylko jednej osoby, abyś mógł ją zamontować w wygodny sposób. Kiedykolwiek zechcesz, możesz ją odkleić bez obaw o uszkodzenie powierzchni oraz samego wydruku, a później ponownie przykleić w tym samym lub innym miejscu. Zachowaj papier na którym została dostarczona fototapeta. Odklejona ze ściany możesz na niego ponownie przenieść, zwinąć, schować i wykorzystać na specjalne okazje.
PRZED ROZPOCZĘCIEM MONTAŻU;
Zanim przystąpisz do aplikacji fototapety powinieneś odpowiednio przygotować oklejoną powierzchnię. Musi byś gładka, czysta i sucha. Jeśli występują ubytki, wypełnij je, po czym wyrównaj powierzchnię. Na czas montażu fototapety, usuń ze ściany listwy przypodłogowe, gwoździe oraz włączniki światła i kontakty elektryczne. Upewnij się, że ściana nie była uprzednio malowana farbą latexową. Naklejanie tapety na farbę latexową może spowodować jej odklejanie się. Tapeta najlepiej sprawdza się na ścianach pokrytych gładzią gipsową lub na płycie karton-gipsowej. W obu przypadkach ścianę należy uprzednio zagruntować i poczekać do jej wyschnięcia.
PRZYGOTOWANIE ŚCIAN;
Świeżą i gładką ścianę (pokrytą gładzią lub płytą gipsowo-kartonową) zagruntuj specjalnym środkiem gruntującym lub rozwodnionym klejem. Pozostaw do wyschnięcia - po zagruntowaniu ścian zaleca się odczekać 2 tygodnie, aby ściany były idealnie suche.
 1. W bezpiecznym i wygodnym miejscu rozłóż czyste i suche gazety, arkusze i papieru, folię lub inny materiał. Umieść na nim całą fototapetę zadrukowaną stroną do góry. Upewnij się , że produkt jest zgodny z Twoim zamówieniem i nie posiada żadnych wad. W przypadku fototapety w brytach (pasach), sprawdź czy pasy pasują do siebie i tworzą spójną całość.
 2. Na uprzednio przygotowanej ścianie zaznacz za pomocą ołówka linię pomocniczą w miejscu, w którym będzie przebiegała krawędź fototapety. W tym celu posłuż się poziomicą lub sznurkiem z ciężarkiem.
 3. Teraz możesz przystąpić do klejenia fototapety. Zacznij od góry, zwracając uwagę na pion. Za pomocą rakli wygładzaj naklejany materiał ( kierując się od góry do dołu). Twój pomocnik powinien w tym czasie przytrzymywać i naciągać bryt fototapety, odklejając jednocześnie papier chroniący klej. Pamiętaj, że fototapetę kleimy zawsze od strony lewej do prawej.
 4. W przypadku fototapety w kilku brytach postępuj analogicznie, przyklejając każdy kolejny pas. Postaraj się dokładnie dopasować krawędzie brytów. Nadmiar fototapety możesz odciąć nożem do tapet.

3. INSTRUKCJA KLEJENIA FOTOTAPET LAMINOWANYCH I NAKLEJEK BUBBLESFREE

Fototapeta laminowana

 

 

POTRZEBNE NARZĘDZIA: 

technika na mokro

RAKLA Z FILCEM

SPRYSKIWACZ

PŁYN DO MYCIA NACZYŃ

RĘCZNIKI PAPIEROWE

technika na sucho

RAKLA Z FILCEM

ODTŁUSZCZACZ

KTOŚ DO POMOCY 

 
TECHNIKA NA MOKRO Dotyczy powierzchni takich jak szkło, metal, meble, glazura, AGD, plastik. Technika na mokro ułatwia montaż i umożliwia korygowanie położenia naklejki.
 1. Do spryskiwacza wlej wodę oraz niedużą ilość płynu do naczyń.
 2. Oczyść dokładnie miejsce, w którym ma znaleźć się naklejka.
 3. Dopasuj naklejkę do powierzchni zadrukowaną strona do góry. Następnie, spryskaj obficie oklejoną powierzchnię.
 4. Odegnij ok. 5cm papieru podkładowego i równo go zagnij. Spryskaj wodą klejącą część naklejki. Przyklej odklejony fragment, gładząc go raklą i wypychają pęcherzyki wody oraz powietrza.
 5. Usuwaj kolejne fragmenty papieru, spryskując klejącą stronę naklejki, a następnie przyklejaj gładząc naklejkę raklą.
 6. Dogładź naklejkę raklą, usuwając wszystkie pęcherzyki i osusz ją ręcznikiem. Gotowe 
TECHNIKA NA SUCHO Dotyczy powierzchni takich jak gładzie gipsowe, ściany oraz powierzchnie, na które nie można nanieść wody.
 1. Przygotuj oklejoną powierzchnię. Oczyść dokładnie miejsce, w którym ma znaleźć się naklejka.
 2. Jeżeli montujesz naklejkę na powierzchni pionowej, zacznij montaż od góry. W innych przypadkach nie ma znaczenia, z której strony zaczniesz naklejać wydruk.
 3. Rozwiń naklejkę na czystej, suchej powierzchni zadrukowaną stroną do góry. Jeżeli naklejka składa się z kilku elementów, rozwiń je wszystkie.
 4. Przyłóż naklejkę równo do powierzchni. Odklej 20-50 cm materiału, a następnie papier podkładowy zwiń pod spód. Wygładzaj raklą klejony fragment, wypychając pęcherzyki powietrza.
 5. Do montażu naklejki o większym rozmiarze potrzebne są dwie osoby: jedna z nich powinna wygładzać raklą naklejony fragment , druga natomiast powinna naciągać bryt naklejki podwijając papier podkładkowy.

 

 

Instrukcja dla luster LED

1. Połóż lustro na stabilnej, płaskiej powierzchni.
2. Wyczyść, odtłuść i osusz powierzchnię lustra w miejscu gdzie przykleisz zawieszki.
3. Zdejmij folię zabezpieczającą klej z metalowych zawieszek.
4. Przyklej zawieszki na suchą i odtłuszczoną powierzchnię lustra.
5. Uwaga 100% wytrzymałość zawieszki jest po 24-ch godzinach od ich przyklejenia. Odczekaj 24 h, zanim powiesisz lustro w docelowym miejscu.
6. Zmierz odległość między środkami przyklejonych wcześniej zawieszek.
7. Zaznacz na ścianie zmierzoną odległość i w zaznaczonych miejscach wywierć otwory i włóż kołki rozporowe.
8. Haki przykręć dołączonymi do zestawu śrubami.
9. Podłącz kable zasilające do transformatora.
10. Zawieś lustro, nasuwając go ostrożnie od góry. Gotowe!

Instrukcja dla luster/ luster z podkładem/ printem


1. Połóż lustro w wybranej przez siebie pozycji (pion lub poziom) na stabilnej, płaskiej powierzchni.
2. Wyczyść, odtłuść i osusz powierzchnię lustra w miejscu gdzie przykleisz zawieszki
3. Zdejmij folię zabezpieczającą klej z metalowych zawieszek.
4. Przyklej zawieszki na suchą i odtłuszczoną powierzchnię lustra, zachowując równomierny odstęp (około 6 cm) od krawędzi lustra.
5. Uwaga 100% wytrzymałość zawieszki jest po 24-ch godzinach od ich przyklejenia. Odczekaj 24h, zanim powiesisz lustro w docelowym miejscu.
6. Zdejmij folię zabezpieczającą klej z piankowych dystansów.
7. Przyklej dystanse na suchą i odtłuszczoną powierzchnię lustra, zachowując równomierny odstęp (około 6 cm) od krawędzi lustra.
8. Zmierz odległość między środkami przyklejonych wcześniej zawieszek.
9. Zaznacz na ścianie zmierzoną odległość i w zaznaczonych miejscach wywierć otwory i włóż kołki rozporowe.
10. Haki przykręć dołączonymi do zestawu śrubami.
11. Zawieś lustro, nasuwając je ostrożnie od góry. Gotowe!

Instrukcja dla luster z ramą MDF

Jak przygotować lustro do montażu?
1. Połóż lustro w wybranej przez siebie pozycji (pion lub poziom) na stabilnej, płaskiej powierzchni.
2. Wyczyść, odtłuść i osusz powierzchnię lustra w miejscu gdzie przykleisz zawieszki
3. Zdejmij folię zabezpieczającą klej z metalowych zawieszek.
4. Przyklej zawieszki na suchą i odtłuszczoną powierzchnię lustra, zachowując równomierny odstęp (około 6 cm) od krawędzi lustra.
5. Uwaga 100% wytrzymałość zawieszki jest po 24-ch godzinach od ich przyklejenia. Odczekaj 24h, zanim powiesisz lustro w docelowym miejscu.
6. Zmierz odległość między środkami przyklejonych wcześniej zawieszek.
7. Zaznacz na ścianie zmierzoną odległość i w zaznaczonych miejscach wywierć otwory i włóż kołki rozporowe.
8. Haki przykręć dołączonymi do zestawu śrubami.
9. Zawieś lustro, nasuwając je ostrożnie od góry. Gotowe!

 

5. INSTRUKCJA MONTAŻU ROLET