Zainspiruj się z Coloray

Zapraszamy do naszego inspirującego miejsca, dzięki któremu stworzysz wokół siebie piękne przestrzenie. Tutaj znajdziesz wspaniałe pomysły na aranżację wnętrz i produkty, które pomogą Ci wprowadzić niesamowitą atmosferę do domu. Dzięki nam poznasz najnowsze trendy, wskazówki dotyczące wystroju wnętrz i jak samodzielnie wykonać niesamowitą metamorfozę Twojego domu.

ARTYKUŁY [wyników: 69]

Paul Cézanne - dzieła sztuki

Francuski malarz Paul Cézanne chciał w nowy sposób przedstawiać świat i wpływać na ludzkie wrażenia, dlatego zerwał z wieloma tradycjami artystycznymi. Zmiany, jakie zaszły w jego artystycznej karierze i technice malarskiej miały ogromny wpływ na sztukę współczesną. Poznaj razem z nami Paula Cézanne jego życie oraz obrazy.

czytaj więcej

Henri Matisse - 6 rzeczy, które warto wiedzieć o jego życiu i twórczości

Jeden z najbardziej wpływowych malarzy francuskich XX wieku, Henri Matisse, jest nazywany jednym z twórców sztuki nowoczesnej. Twórczość artysty charakteryzuje się odważnym użyciem koloru i prostymi formami, które często sprowadzane są do kilku kształtów lub linii. Eksperymentował również z nowymi technikami, takimi jak kolaż, wycinanki i rzeźba.

czytaj więcej

Obrazy do pokoju dziecka - najciekawsze motywy

Dziecięcy pokój musi być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny, ale powinien być również piękny. I tutaj z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju dekoracje jak tapety, tekstylia, plakaty czy obrazy na płótnie. Jeśli planujesz udekorować dziecięce ściany, to przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni obraz do pokoju dziecka.

czytaj więcej

Claude Monet - najsłynniejsze obrazy i życie założyciela impresjonizmu

Impresjonizm stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w sztuce zachodniej od czasów renesansu. Jednym z czołowych impresjonistów był Claude Monet. To właśnie jego obraz "Impresja, wschód słońca" stał się inspiracją do stworzenia nazwy tego kierunku w sztuce.

czytaj więcej