Bambusowe fototapety

Bambus to niezwykła roślina, kojarzona głównie z Azją i pandami. Jej charakterystyczny zarys – grubych, zdrewniałych łodyg z charakterystycznymi zgrubiałymi kolankami oraz z delikatnymi, długimi liśćmi wykorzystywany jest od wieku nie tylko w sztuce japońskiej. Czy jednak wiesz, że bambus nie jest drzewem a trawą?

Bambusowe fototapety
Bambus [wyników: 7]
Bambusowe fototapety

Tapety bambusowe czy tapety z bambusa?

Bambus jako roślina wykorzystywana jest w każdej możliwej postaci, w zależności od gatunku. Liście i bambusy płożące wykorzystywane są w plecionkarstwie do produkcji koszy, mat, kapeluszy, a nawet parasoli i baldachimów! Natomiast zdrewniałe pędy bambusów – twarde i zarazem elastyczne świetnie sprawdzają się w budownictwie – jako budulec do rusztowań czy innych elementów konstrukcyjnych. Jego twarde pędy świetnie sprawdzają się także w stolarstwie i przy produkcji elementów drewnianych: instrumentów muzycznych, akcesoriów kuchennych czy naczyń. Pędy bambusa po przetworzeniu stają się także świetnym materiałem tkackim, do produkcji delikatnego i miękkiego materiału, lżejszego i wytrzymalszego niż bawełna, a odpad po produkcyjny służy do produkcji… papieru. Więc teoretycznie, bambusowa tapeta może oznaczać tapetę z motywem bambusa lub wykonaną z bambusa!

Tapety z motywem bambusa – bogactwo wzorów

W naszej ofercie można natomiast znaleźć tapety z motywem bambusa, zarówno całych pędów, jak i samych liści. Oferujemy tapety z powtarzającym się motywem na całej powierzchni, które dodadzą każdemu pomieszczeniu niezwykłego charakteru i spowodują, że ściana zamieni się w plecionkę! Dla osób, które jednak wolą delikatniejsze wzory polecamy natomiast tapety z pojedynczym wzorem, który układa się w jeden, zaakcentowany element na jasnym tle. W ten sposób bardzo łatwo w każdym pomieszczeniu stworzyć niezwykły klimat i dodać mu unikalnego charakteru.