Fototapety zebry

Od pasków po zachowania społeczne – zebry z każdej strony są wyjątkowe. Zebra to majestatyczne dzikie zwierzę, które głębokie znaczenie w szamanizmie, afrykańskich tradycjach plemiennych, naukach psychologicznych i wielu innych starożytnych religiach. Zebra symbolicznie reprezentuje społeczność, wolność, równowagę i indywidualizm.

Fototapety zebry
Zebry [wyników: 9]
Fototapety zebry

Tapeta z motywem zebry

Wzór w paski zebry jest unikalny dla każdego zwierzęcia. Jak odciski palców dla ludzi. Mówi się, że każda zebra w stadzie może być rozróżnione przez inne właśnie poprzez wzór swoich pasków. Więc jeśli zebra mogłaby zmienić paski, przypuszczam, że nikt w stadzie jej nie rozpozna. Byłby to wielki kłopot dla zebry. Dlaczego? Ponieważ bycie rozpoznanym w klanie jest kluczowe. Zebry mają bardzo intymną i zwartą strukturę społeczną. Wolą być w grupach, które w większości składają się z kobiet z samotnym mężczyzną nadzorującym „harem”. Ta ściśle powiązana struktura społeczna jest symboliczna. Oznacza to poleganie na społeczności. Symbolizuje szukanie schronienia w sieciach społecznościowych. Zebra uczy nas o znaczeniu społeczności, ale przy zachowaniu swojego indywidualizmu. Dlatego też projektując nasze tapety z motywem zebry postaraliśmy się, by każda łączyła w sobie różne cechy, jednocześnie zachowując swój unikalny charakter.

Poczuj powiew natury w swoim mieszkaniu

Wśród naszych tapet znaleźć zatem można przepiękne tapety łączące w sobie motyw zebry oraz otaczającej jej przyrody – sawanny wśród innych zwierząt i znajomych dla niej roślin. Takie tapety świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, które chcą się wyróżnić, wprowadzą bowiem klimat pełen radości a także symbolicznie oznaczać będą własną strukturę – rodzinę, która również składa się z indywidualnych istot łączących się w jeden, dobrze funkcjonujący organizm. Natomiast minimalistyczne zebrze paski świetnie sprawdzą się w mieszkaniach indywidualistów, którzy będą chcieli zaznaczyć swoją wyjątkowość i unikalność.