Fototapety w piwonie

Piwonia ma wiele znaczeń zarówno historycznie, jak i mitologicznie. Jest bowiem związana z wieloma różnymi znaczeniami i symbolami. Typowe znaczenia piwonii obejmują romans, dobrobyt, szczęście, szczęśliwe małżeństwo, bogactwo, honor i współczucie - ale piwonie mogą również oznaczać nieśmiałość. Wszystko to dlatego, że same w sobie są bardzo zróżnicowane, pod względem wielkości, koloru i zapachu.

Fototapety w piwonie
Kolor
Styl
Eklektyczny
Nowoczesny
Prowansalski
Wiktoriański
Kolonialny
Skandynawski
Klasyczny
Japoński
Barokowy
Francuski
zobacz wszystkie
Angielski
Orientalny
Abstrakcyjny
Współczesny
Minimalistyczny
Wiejski
Etniczny
Piwonie [wyników: 202]
Fototapety w piwonie

Symbolika piwonii 

Z zapisaną historią sięgającą tysięcy lat nie jest zaskakujące, że nawet mitologia otaczająca pochodzenie piwonii ma wiele wersji. W jednym uważa się, że piwonia nosi imię Paeona, greckiego lekarza bogów. Według legendy Paeon był uczniem Eskulapa, boga medycyny. Kiedy Paeon użył korzenia piwonii do leczenia Plutona, Eskulap zaczął zazdrościć mu jego talentów i próbował go zabić. Aby uratować Paeona, Pluton przekształcił go w piwonię, ponieważ wiedział, że to kwiat, który ludzie będą podziwiać i chwalić. W drugim micie piwonia wywodzi się od nimfy o imieniu Paeonia. Paeonia jest piękna i przyciąga uwagę Apollo, który zaczyna z nią flirtować. Kiedy Paeonia zdaje sobie sprawę, że Afrodyta ich obserwuje, staje się nieśmiała i zmienia kolor na czerwony. Z gniewu Afrodyta zamienia nimfę w czerwoną piwonię.

Tapeta z piwonią stworzą niezwykłą przestrzeń

Jak zatem widzimy piwonia jest kwiatem, który sam w sobie zawiera wielką symbolikę, dlatego też warto zwrócić na niego uwagę. Jej przecudnej urody kwiaty, tworzące wielkie, silnie pachnące kule idealnie nadają się do odzwierciedlania. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć unikalną linię tapet z ich motywem, by każdy mógł zaprosić je do swojego domu i stworzyć dzięki nim niezwykłą przestrzeń, która każdego dnia będzie napawać nas optymizmem i radością.