Fototapety w róże

Róże to najpopularniejsze, najbardziej znane i lubiane kwiaty na całym świecie. Wszystkie mają okrągłą główkę kwiatową, która jest symetryczna na całej powierzchni i wzdłuż osi pionowej, co czyni je najbardziej idealnymi kwiatami na świecie. Ich płatki mogą mieć przeróżne kształty oraz kolory. Róże natomiast naturalnie nie występują jedynie w kolorze czarnym.

Fototapety w róże
Kolor
Styl
Angielski
Rustykalny
Skandynawski
Minimalistyczny
Eklektyczny
Etniczny
Wiejski
Abstrakcyjny
Nowoczesny
Współczesny
zobacz wszystkie
Wiktoriański
Kolonialny
Japoński
Orientalny
Prowansalski
Francuski
Barokowy
Klasyczny
Róże [wyników: 196]
Fototapety w róże

Romantyczne fototapety w róże

Róża jako najpopularniejszy kwiat ma wiele znaczeń. W mitologii róża jest kojarzona z Afrodytą, grecką boginią miłości, którą często przedstawiano ozdobioną różami wokół jej głowy, stóp i szyi. Mówi się również, że krzew róży wyrósł w kałuży krwi przelanej od zabitego kochanka Afrodyty, Adonisa. W mitologii chrześcijańskiej podobno krzak róży wyrósł w miejscu śmierci Chrystusa. W Tarocie róża jest uważana za symbol równowagi. Wyraża obietnicę, nowe początki i nadzieję. Jego ciernie reprezentują obronę, fizyczność, stratę, bezmyślność. W głównych arkanach róża pojawia się na kartach Magik, Siła, Śmierć i Głupiec. Wszystkie te karty mają silne znaczenie równowagi i równowagi. Natomiast w starożytnym Rzymie dzika róża zostałaby umieszczona na drzwiach pokoju, w którym omawiano tajne lub poufne sprawy. 

Czy fototapeta z różą to dobry pomysł?

Wyrażenie „pod różą”, oznacza zachowanie tajemnicy i pochodzi od tej starożytnej rzymskiej praktyki. Również kolorystyka róży ma znaczenie, przykłady typowych znaczeń różnokolorowych róż to: prawdziwa miłość (czerwona), tajemnica (niebieska), niewinność lub czystość (biała), śmierć (czarna), przyjaźń (żółta) i pasja (pomarańczowa). Dlatego też na tapetę z różami powinny decydować się głównie osoby o silnym charakterze, które będą w stanie znieść ich lekko przytłaczającą obecność. To z myślą o nich stworzyliśmy przepiękne aranżacje z dużymi bukietami róż w intensywnych kolorach i często na ciemnym tle. Natomiast delikatne, pastelowe tapety z wizerunkiem drobnych różyczek w jasnych barwach, będą świetnie współgrały z pokojem dziewcząt, które dopiero wkraczają w dorosłość.