Fototapety ryby

Ryba symbolizuje płodność, uczucia, kreatywność, odrodzenie, powodzenia, transformację, zdrowie, obfitość, spokój, inteligencję, szczęście, siłę i wytrzymałość. Łącząc nas z żywiołem wody, reprezentuje głębszą świadomość nieświadomości lub wyższego ja. Ryba jako pokarm i symbol zajmuje ważne miejsce w historii religii oraz w kulcie bogów i umarłych.

Fototapety ryby
Ryby [wyników: 9]
Fototapety ryby

Symbolika ryb

Symboliczna natura ryb jest tak samo nierozerwalna jak woda, czyli środowisko w którym żyją. W psychologii woda symbolizuje głębiny nieświadomości, a ryby są „żywym materiałem z głębin osobowości, odnoszącym się do płodności i życiodajnych mocy matczynych domen w nas”. Ryby mogą być również symbolem wiernych i wyznawców zanurzonych w wodach życia. Jednak ryby są również zimnokrwiste, nie są napędzane pasją i często reprezentują takie pozbawione emocji byty. Ich charakter można uznać za dwojaki: z racji kształtu staje się elementem pustkowia i nieskończoności – połączeniem pomiędzy niebem a ziemią, a dzięki mnóstwu jaj reprezentuje płodność. 

Fototapety z rybami - odmień wnętrze w szybki i prosty sposób 

Może być również postrzegany jako mądrość, wiara, wolność, całość i czystość. Dlatego tez symbol ryb, morza i głębin towarzyszy sztuce od zarania dziejów i właśnie z tego względu i my sięgnęliśmy po ten motyw w naszej linii tapet ze zwierzętami. W naszej ofercie można znaleźć zarówno zabawne – komiksowe tapety, które sprawdzą się w aranżacji pokoi dziecięcych, jak i przepiękne dzieła sztuki inspirowane kulturą Japonii, w których głównym motywem są karpie koi. Te sprawdzą się w aranżacji przestrzeni kobiecych, eleganckich czy w pokojach kąpielowych. Natomiast minimalistyczne wzory pieczątek świetnie sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach, chociażby w stylu skandynawskim.