Fototapeta kwiat wiśni

Sakura to japońskie określenie zarówno na kwiat wiśni, jak i na ozdobne drzewa wiśniowe. Mają one szczególne znaczenie w kulturze japońskiej. Wiśnie ozdobne kwitną zaledwie tydzień, jeszcze zanim drzewo wypuści liście, a następnie rozsypują się tworząc niesamowite pejzaże. Co roku Japończycy śledzą przesuwający się przez kraj front kwitnienia wiśni, który oznacza budzenie się natury do życia.

Fototapeta kwiat wiśni
Kwiat Wiśni [wyników: 16]
Fototapeta kwiat wiśni

Tapety z motywem kwiatów wiśni

Sakura to wszechobecny i powszechnie rozpoznawalny symbol Japonii. Umieszcza się go na wszystkich możliwych przedmiotach codziennego użytku: kimonach, zastawie stołowej czy meblach. Dlatego też i my sięgnęliśmy po ten cudowny symbol umieszczając go na naszych tapetach. Jest on bowiem metaforą ulotnej natury życia oraz nierozerwalnie związany z kulturą kamikaze i samurajów. Ich życie bowiem uważano za równie krótkotrwałe i piękne, tak jak i kwiaty wiśnie. 

Tapety w kwiaty wiśni – wiele wzorów i kolorów

Wiśnie ozdobne w zależności od gatunku posiadają delikatne pojedyncze kwiaty, kwiaty zwisające, rozłożyste o grubych i mięsistych płatkach, lub wręcz tworzących grube kule wypełnione płatkami niczym róże. Występują w kolorze białym, biało – różowym lub w szerokiej gamie odcieni różu, od delikatnego pudrowego – aż po intensywnie rubinowy. I właśnie całą tą gamę wzorów i kolorów postanowiliśmy przenieść na nasze wyjątkowe tapety z motywem kwiatów wiśni. Wśród nich można znaleźć delikatne jasne tapety z motywem niewielkich gałązek wypełnionych drobnym, pastelowo-różowym kwieciem, które sprawdzi się idealnie w kobiecych wnętrzach. Natomiast kolorowe tapety z motywem gałęzi wiśniowych z rozkwitającymi pączkami świetnie będą prezentować się w pokojach dziecięcych dodając im ciepła i symbolizując początek życia. Natomiast w stylu boho świetnie sprawdzą się ciemne tapety z motywem pękatych i intensywnych w kolorze kwiatów wiśni ozdobnej oraz tapety z motywem całych gałęzi wiśniowych..