Fototapety wzór adamaszek

Tkanina damasceńska pochodzi od Damaszku, stąd pochodzi ten produkt włókienniczy. Znana z zawiłych i odwracalnych wzorów adamaszek jest ceniony ze względu na swoją oryginalność. Tradycyjnie tkanina damasceńska była wykonana z jedwabiu, bawełny lub wełny, ale teraz dostępne są również syntetyczne splotki damasceńskie.

Fototapety wzór adamaszek
Kolor
Styl
Skandynawski
Klasyczny
Francuski
Współczesny
Abstrakcyjny
Orientalny
Etniczny
Angielski
Japoński
Barokowy
zobacz wszystkie
Industrialny
Kolonialny
Eklektyczny
Nowoczesny
Adamaszek [wyników: 58]
Fototapety wzór adamaszek

Oryginalne fototapety ścienne

Pierwsza wzmianka o „adamaszku” na Zachodzie pochodzi z dokumentu z XIV-wiecznej Francji. W tym czasie narody w granicach współczesnej Francji i Włoch były centrami handlowymi świata, więc większość rodzajów tekstyliów była sprawdzana i kategoryzowana przez francuskich kupców w tym czy innym momencie. Nie jest jasne, kiedy ludy Bliskiego Wschodu zaczęły tkać tkaniny w wzory adamaszku, ale historycy od dawna odnotowują, że adamaszek, pręgowany, diagonalny, gobelin i lampas to pięć głównych wyrobów tekstylnych z czasów świetności Bizancjum i Arabii. Natomiast w XIX wieku adamaszek, jak wiele innych przepięknych tkanin, został zaadaptowany do tworzenia niezwykłych wystrojów wnętrz. 

Fototapety ze wzorem adamaszek - piękna dekoracja do klasycznych wnętrz

To właśnie wtedy powstały pierwsze materiałowe tapety ścienne. Dziś idąc za tą tradycją oferujemy równie przepiękne i odwzorowujące je w każdym szczególe tapety tworzone w najnowszej generacji.
Nasze tapety oferujemy w dwóch technologiach – klasycznej tapety klejonej oraz w technologii MagicStick, która pozawala na odlepienie tapety i przeniesienie jej w inne miejsce. Dzięki temu możesz zabrać swoją tapetę w każde inne miejsce, nawet zmieniając mieszkanie. Dlatego też nie wahaj się i już dziś zamów nietypową tapetę, która urzeknie wszystkich twoich znajomych!