Obrazy na płótnie street art

Choć street art przez wiele lat nie był uznawany przez krytyków sztuki, w końcu odnalazł swoje miejsce pośród dzieł klasycznych i nowoczesnych. Z pewnością najbardziej znanym przedstawicielem street artu jest Banksy. To twórca, który nie pokazuje swojej twarzy, ale jest słynny na całym świecie dzięki zaangażowaniu w aktualne sprawy polityczne i społeczne.

Obrazy na płótnie street art
Street Art [wyników: 15]
Obrazy na płótnie street art

Sztuka dostępna dla każdego

Jeżeli spojrzymy na klasycznie pojmowane obrazy, Banksy jest bardzo oryginalnym twórcą. To dlatego, że większość swoich dzieł tworzy na ścianach, murach i wszędzie tam, gdzie są one dostępne dla oczu przypadkowych przechodni. Za pomocą swoich obrazów komentuje bieżące wydarzenia społeczne, polityczne, wojenne i związane z kulturą współczesną. To street art zaangażowany, nie tylko tylko polegający na ozdabianiu ścian ładnymi obrazkami. Również z tego powodu prac Banksy’ego oraz innych artystów ulicznych w większości przypadków nie można kupić. Czasem już po kilku godzinach zostają zamalowane lub zniszczone. Poza tym, z założenia są przeznaczone do oglądania przez wszystkich przechodniów, nie tylko uczestników wystaw lub osoby odwiedzające galerię. To sztuka egalitarna, do której dostęp mogą mieć ludzie, którzy na co dzień nie interesują się podobnymi tematami i nie interesują ich klasyczne ani nowoczesne obrazy. Street art z samej nazwy jest sztuką, którą zobaczymy na ulicy.

Street art w domu

Przygotowaliśmy kolekcję obrazów w stylu street art. To nie tylko Banksy, ale również inni twórcy, którzy nierzadko nie tworzyli nigdy na ulicznych ścianach, ale od razy styl ten przenieśli na płótno i sztalugi. Są to wyraziste dzieła, często z bardzo jasnym i otwartym przekazem. Chętnie sięgają po nie nastolatki, które szukają oryginalnych ozdób do swojego pokoju. To również popularne wybory wśród osób, które lubią sztukę nowoczesną, która wykracza daleko poza ściany muzeów i galerii. Obrazy na płótnie canvas można jak najlepiej dopasować do aranżacji wnętrza oraz innych ozdób ściennych, które już w nim się znajdują. Ponadto wyglądają dużo bardziej nowocześnie, niż prace oprawione w typową ramę.

 

Sprawdź także obrazy street art na szkle.