Obrazy szklane street art

Street art to sztuka, która dosłownie narodziła się na ulicy oraz tam znalazła swoje miejsce. Jest dowodem na to, że słynne dzieła mogą znajdować się nie tylko w muzeach, ale także na zupełnie zwyczajnych budynkach i murach, które niedługo przestaną istnieć. To często bardzo nietrwałe obrazy. Banksy jest tu z pewnością najbardziej znanym twórcą.

Obrazy szklane street art
Street Art [wyników: 15]
Obrazy szklane street art

Szklane obrazy – street art w domu

Jeżeli jesteś miłośnikiem street artu, z pewnością nie trzeba przedstawiać Ci Banksy’ego. To twórca znany ze swojego zaangażowania w tematy społeczne i polityczne. Jednocześnie nigdy nie ujawnił swojej twarzy i tożsamości, dzięki czemu po dziś dzień pozostaje anonimowy. Odbiorców zachwyca prostota jego prac połączona często z bardzo mocnym przekazem. Szczur czy dziewczynka z balonikiem na stałe wpisały się we współczesną popkulturę. 

Banksy artysta street art-owy

Street art nie musi być jednak zawsze społecznie zaangażowany. To często napisy, które w różny sposób inspirują zwykłych przechodniów. To również dobry sposób na udekorowanie wnętrza. Przypada do gustu zwłaszcza młodym ludziom, który lubią eklektyczne połączenia. Banksy nadrukowany na szkle w sąsiedztwie Słoneczników Van Gogha? Czemu nie! Ogranicza nas przecież tylko wyobraźnia. Twórcy street artu również łamią wiele utartych zasad i przekonań na temat tego, co można nazywać sztuką, a co nie.

Sprawdź także obrazy street art na płótnie canvas.