Obrazy na płótnie - Banksy

Banksy jest współczesnym twórcą, który za „płótno” do swoich prac wybiera ściany budynków, mury i przestrzenie publiczne. Dzięki temu nie sposób zamknąć go w czterech ścianach galerii oraz wykonać klasyczne reprodukcje jego obrazów. Często to, co tworzy, jest bardzo szybko likwidowane, zatem w pamięci odbiorców grafiki Banksy’ego zostają jedynie dzięki zdjęciom, na których zostały uwiecznione. 

Obrazy na płótnie - Banksy
Banksy [wyników: 16]
Obrazy na płótnie - Banksy

Banksy - dekoracje ścienne z przekazem

Banksy jest z pewnością artystą, którego trudno ująć w określone ramy. Z jednej strony, jego twórczość pokazywana jest w muzeach i obecna jest w dyskursie akademickim. Z drugiej strony, bardzo blisko jest jej do graffiti i dzieł, które każdy z nas może umieścić na murze lub ścianie budynku. Wyróżnia go jednak to, że podejmuje trudne tematy, związane z popkulturą, konsumpcjonizmem, wojnami, wolnością i wszystkim tym, z czym borykamy się we współczesnym świecie. Obrazy drukowane Banksy’ego przypadną do gustu wszystkim tym osobom, które lubią twórczość zaangażowaną, a nie tylko ładne obrazki do powieszenia na ścianie. Często sięga po nie młodzież, która szuka sposobu na wyrażenie swojego stosunku do świata oraz sprzeciwienia się temu, co nas spotyka w otaczającym świecie. 

 

Wielu młodych ludzi mówi językiem, którym posługuje się Banksy. Obrazy ze szczurem czy dziewczynką z balonikiem na stale wpisały się już do świadomości odbiorców.

Banksy - obrazy na płótnie

Jak już wspomnieliśmy, dzieła Banksy’ego są w większości przypadków dostępne jedynie w formie reprodukcji, ponieważ nie tworzy on na tradycyjnym tle, a na ścianach. Mamy zatem do zaproponowania wydruki na płótnie canvas. Są one doskonałej jakości i świeży, nowoczesny look, który dobrze komponuje się z nowoczesnymi ilustracjami Banksy'ego. 

Sprawdź także reprodukcje prac Banksyego na szkle.