Obrazy szklane - Banksy

Ściany i mury to główne tło pracy, którą tworzy Banksy. Obrazy na szkle zatem pasują do stylu, jaki sobie założył twórca. To prace nowoczesne i bardzo bliskie odbiorcom. Artysta przyjął sobie za cel nie tylko malować ładne obrazki na murach. Przede wszystkim komentuje w ten sposób rzeczywistość – polityczną, społeczną czy ekonomiczną.

Obrazy szklane - Banksy
Banksy [wyników: 16]
Obrazy szklane - Banksy

Grafiki Banksy’ego na ścianach

Reprodukcje dzieł Banksy’ego polegają głównie na przeniesieniu na szkło grafik, które wykonał na ścianach, a właściwie zdjęć, które z nich zostały wykonane. To, co tworzył Banksy – obrazy, grafiki i prace na pograniczu performance – są zaangażowane kulturowo, zatem sięgają po nie zazwyczaj osoby, do których trafia ten przekaz. Z jednej strony umieszczamy w swoim mieszkaniu ciekawą pracę graficzną, 

Reprodukcje Banksy'ego

z drugiej strony – nie możemy pominąć znaczenia, które jest najważniejsze dla artysty, jakim jest Banksy. Dekoracje ścienne o tym charakterze doskonale wpisują się w styl nowoczesny oraz eklektyczny. W ciekawy sposób mogą wprowadzić nieco energii do wnętrza zaaranżowanego w bardzo minimalistycznym stylu. Obrazy na szkle Banksy’ego to również częsty wybór wśród młodzieży i młodych ludzi.

Sprawdź także obrazy canvas z pracami Banksy'ego.