1. HOME
  2. /
  3. Obrazy
  4. /
  5. Przeznaczenia
  6. /
  7. Salon

Obrazy do salonu

Dekorując salon trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Istotna jest kwestia wizualna, funkcjonalność poszczególnych elementów oraz dopasowanie aranżacji do pozostałej części domu. To tutaj jednak zazwyczaj spędza się najwięcej czasu, dlatego szczególnie dba wystrój i uważnie dobiera poszczególne elementy. Co na ścianę w salonie?

Obrazy do salonu
Salon [wyników: 1105]
Obrazy do salonu

Stylowe obrazy do salonu

W salonie często do dyspozycji mamy sporą powierzchnię ściany, na które tworzy się idealne tło dla dużej dekoracji lub galerii mniejszych elementów. Stylowe obrazy do salonu mogą być dobrane pod różnym kątem. Czasem wybierane są wedle klucza kolorystycznego, innym razem wyznacznikiem jest tematyka lub styl, w jakim zostały wykonane. Niewiele osób może pozwolić sobie na obrazy na ścianę wykonane przez największych mistrzów malarstwa. Z pomocą przychodzą oczywiście reprodukcje. Dzięki nim, w swoim salonie możesz mieć „Słoneczniki” Van Gogha czy jeden z drzeworytów Hokusai Katsushika. Aby efekt był możliwie najbliższy oryginałowi, wykonujemy wysokiej jakości nadruk, który pozwala na doskonałe odwzorowanie kolorów i ukazanie nawet najmniejszych detali. Otrzymujesz tak doskonałą reprodukcję zarówno wtedy, gdy stawiasz na obrazy drukowane na płótnie, jak i w przypadku tych drukowanych na szkle. Co więcej, swoją jakość obrazy utrzymują przez bardzo długi czas. Nie płowieją pod wpływem światła i po latach nadal wyglądają tak samo.

Nowoczesny styl w salonie

Od tego, w jaki sposób urządzisz salon i jaki styl będzie w nim dominować, zależeć będzie również dobór dekoracji i dodatków, jakie w nim się znajdą. Często stawia się na styl nowoczesny, w którym dominują materiały takie, jak metal, kamień, surowe drewno i beton. Dekoracja ściany w salonie z takimi elementami nie jest trudna. Można sięgnąć po coś minimalistycznego, oszczędnego w środkach lub wręcz przeciwnie - bardzo wyrazistego i kontrastowego. Obrazy nowoczesne do salonu mogą z powodzeniem stanowić dominujący akcent kolorystyczny we wnętrzu, w którym przeważają szarości i czernie.

Jakie wybraliśmy dynamiczne obrazy do salonu? Abstrakcja, pop art, street art - to kilka z naszych propozycji dla osób szukających dekoracji ściennych, obok których nie da się przejść obojętnie. Reprodukcje prac, które stworzył Banksy czy Warhol są chętnie wykorzystywane w salonach urządzanych przez osoby młode, studentów oraz wszystkich fanów twórczości tych artystów. Zarówno nadrukowane na płótnie canvas, jak i na szkle, robią niesamowite wrażenie – zwłaszcza wtedy, gdy zamawia się format maksymalny. Obrazy na płótnie to szybki i i prosty sposób na dekorację ścian w salonie, dlatego wybierając odpowiedni motyw do sypialni, wybierz ten, który ożywi wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter. 

Obrazy szklane czy na płótnie - które wybrać?

Oczywiste jest, że dekoracja ściany w salonie powinna być dopasowana do mebli i pozostałych elementów wystroju wnętrza. Są style aranżacji, do których pasuje zarówno płótno, jak i szkło. W wielu sytuacjach jednak lepiej postawić na jeden z tych materiałów. Obrazy do salonu nadrukowane na płótnie zwykle wybierane są do wnętrz w klasycznym stylu, angielskim i eleganckim wypełnionym antykami. Taka dekoracja to delikatnie unowocześniona wersja klasycznego obrazu. W naszym wydaniu jest to nadrukowana reprodukcja pozbawiona tradycyjnie pojmowanego obramowania. Płótno rozciągnięte jest na niewidocznej ramie, a nadruk sięga aż za krawędzie, co dodatkowo potęguje ostateczny efekt.

Z kolei obrazy szklane częściej trafiają do nowoczesnych salonów. Pasują również do stylu skandynawskiego lub eklektycznego, gdzie współgrają ze sobą różnorodne dekoracje. Zwróć uwagę, że obraz szklany jest bardzo płaski i znajduje się blisko ściany. Dzięki temu wtapia się w otoczenie i niemalże staje się jednością z powierzchnią, na której zawisł. Obraz wykonany ze szkła świetnie wygląda nie tylko na zwyczajnej ścianie, ale też chociażby na tej wykonanej z betonu.