1. HOME
  2. /
  3. Obrazy
  4. /
  5. Przeznaczenia
  6. /
  7. Dziecko

Obrazy dla dzieci

Dekoracje do pokoju dziecięcego mogą wyglądać w szczególny sposób. Nie muszą mieć jedynie bajkowych motywów, wielu kolorów i typowych dla takiego miejsca wzorów. Mamy wiele propozycji, które pomogą Ci udekorować przestrzeń malucha w wyjątkowy sposób. Są to płócienne, jak również szklane obrazy. Pokój dziecięcy również może wyglądać stylowo. 

Obrazy dla dzieci
Dziecko [wyników: 169]
Obrazy dla dzieci

Obrazy do pokoju dziecka 

Już od najwcześniejszych dni życia dziecka warto pamiętać o tym, że jego gust i poczucie estetyki cały czas się kształtuje. Otoczenie, w którym przebywa, ma na to ogromny wpływ. Oprócz zabawek edukacyjnych i uroczych obrazków z postaciami z bajek, warto zatem postawić na dobry design i sztukę wysoką. Obrazy do pokoju dziecka z powodzeniem wybierzesz z galerii reprodukcji wielkich mistrzów. Kto powiedział, że nocne niebo czy inne reprodukcje Van Gogha nie mogą zawisnąć w pokoju najmłodszych mieszkańców? Kontrastowe barwy, ciekawa faktura i wzory sprawią, że maluch zainteresuje się tym, co zostało uwiecznione na płótnie. To tylko jeden z ogromnej ilości przykładów, na które warto zwrócić uwagę. Jeżeli stawiasz na pokój w naturalnych kolorach i nie chcesz na razie sięgać po zbyt wiele elementów dekoracyjnych, świetnym pomysłem są szkice lub obrazy z motywem botanicznym. Subtelnie podkreślą charakter wnętrza wypełnionego neutralnymi barwami i naturalnymi materiałami. Możesz wybrać, czy zostaną wydrukowane na płótnie, czy może na szkle. 

Obydwa materiały mają swoje zalety. Posiadają w minimalny sposób wykończone brzegi, przy czym w obydwu przypadkach są bezpieczne nawet w sytuacji, gdyby maluszek sięgnął ręką do dekoracji ściennej.

Wspieraj rozwój swojego dziecka

Najbliższe otoczenie ma ogromny wpływ na małego człowieka. Wpływa na jego kreatywność i ciekawość świata. Obrazy, które umieszczasz na ścianie, będą inspirować kilkulatka do zadania pytań oraz samodzielnego eksplorowania świata. Warto zatem sięgnąć nie tylko po ładne obrazki, ale też po takie, które mogą mieć walory edukacyjne lub wpierające rozwój malucha. Egzotyczne zwierzęta na dziełach malarskich, sceny z codziennego życia w Japonii czy bujna roślinność, kryjąca w sobie małych mieszkańców sprawią, że dziecko zacznie już patrząc na nie poznawać bogactwo świata oraz jego różnorodność.