Religijne obrazy na płótnie

Malarstwo sakralne odnalazło się również w domach i mieszkaniach, gdzie często traci kontekst religijny, a doceniane jest za kunszt wykonania lub ciekawą technikę malarską. W salonie czy gabinecie można zawiesić obrazy świętych, sceny z Biblii, rytuały związane z kulturą Dalekiego Wschodu, a nawet przedmioty wykorzystywane w różnych religiach. 

Religijne obrazy na płótnie
Religijne [wyników: 47]
Religijne obrazy na płótnie

Obrazy religijne w domowej przestrzeni

Malarstwo religijne to propozycja nie tylko dla osób praktykujących lub aktywnie uczestniczących w życiu kościoła. Motywy kojarzone z różnego typu wierzeniami są przez malarzy i rysowników chętnie wykorzystywane w różnego rodzaju pracach. W naszej kolekcji znajdziesz zatem zarówno spektakularne sceny z mnóstwem ludzi, jak i kameralne szkice z jedną postacią. Proponujemy różne style oraz kolorystykę, jaka cechuje obrazy o tematyce religijnej. W zupełnie inny sposób odbiera się barokowe, pełne przepychu i detali obrazy oraz delikatne klasyczne szkice ze starożytnymi scenami. Dzięki takiej różnorodności, znajdziesz u nas obrazki świętych do druku, które nie tylko będą miały głębsze znaczenie, ale przy okazji będą piękną ozdobą salonu czy innego pomieszczenia w domu.

Jak zaaranżować obrazy o tematyce religijnej?

Interesują Cię tego typu dekoracje wnętrz, ale jednocześnie nie chcesz, aby Twój dom wyglądał jak sklep z dewocjonaliami? Postaw na jedną reprodukcję malarstwa lub rysunku i oprócz niej umieść w jej najbliższym otoczeniu ozdoby nie związane z żadną religią. Dzięki temu nie ryzykujesz efektem kiczu sięgając po obrazy święte. Nowoczesne prace są poza tym nieraz nieco kontrowersyjne. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje ściany były zawsze przedmiotem dyskusji, nie sięgaj po ozdoby, których wybór jest bardzo dyskusyjny.

Pozwoli Ci to uniknąć niewygodnych pytań gości, a na co dzień cieszyć się przyjemnym widokiem aniołków w chmurach, postaci zaprezentowanych podczas religijnych rytuałów oraz akcesoriów powiązanych z tą tematyką. Dajemy Ci możliwość nadruku dowolnego obrazu na płótnie canvas - który w nowoczesnej formie nawiązuje do tradycyjnych obrazów malowanych na płótnie.

Religijne obrazy w pokoju dziecięcym

Jeżeli dekorując dziecięcy pokój, chcesz wykorzystać motywy religijne, znajdziesz tu wiele ciekawych propozycji. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz uniknąć opatrzonych motywów świętych i obrazków rodem ze sklepu z dewocjonaliami. Może zainteresować Cię malarstwo barokowe, w którym sceny z Biblii odgrywają istotną rolę. W pokoju najmłodszych pięknie prezentować się będzie minimalistyczna grafika z małym aniołkiem. Oszczędność środków wyrazu i delikatne kolory z pewnością spodobają się również młodemu odbiorcy. W dziecięcym pokoju zazwyczaj sprawdza się lepiej obraz nadrukowany na płótnie canvas. Wielu Klientów decyduje się również na wybór kilku grafik i umieszczenie ich na ścianie w formie galerii. Polecamy te sposób na spójną dekorację przestrzeni, która ma sprzyjać rozwojowi dziecka, a jednocześnie ma być estetyczna i spójna wizualnie.

 Sprawdź także szklane obrazy religijne.