1. HOME
  2. /
  3. Obrazy
  4. /
  5. Przeznaczenia
  6. /
  7. Łazienka

Obrazy do łazienki

Łazienka lub salon kąpielowy to miejsce, w którym doskonale odnajdują się nasze obrazy drukowane na szkle. Wpiszą się w tradycyjną estetykę oraz w aranżację nowoczesną z minimalistycznymi dodatkami i armaturą. Obrazy do łazienki wykonane na szkle mają przy tym wiele zalet, które samodzielnie odkryjesz bardzo szybko.

Obrazy do łazienki
Łazienka [wyników: 2196]
Obrazy do łazienki

Łazienka w nowoczesnym stylu

Zobacz, jakie ciekawe wzory obrazów przygotowaliśmy z myślą o aranżacjach łazienkowych. W pierwszej kolejności stawiamy na wszelkie motywy związane z wodą, gdyż jest to skojarzenie, które nasuwa się na myśl w sposób bardzo naturalny. Zobacz, co zainspiruje Cię najbardziej. Mogą to być spektakularne obrazy wodospady, spokojnie rozlewające się rzeki, spokojna toń jeziora lub jedynie fragment wody otoczony naturalnym krajobrazem. Jeżeli interesuje Cię sztuka, sięgnij po jedną ze znajdujących się w naszej kolekcji reprodukcji. W zależności od stylu łazienki pasować do niej może zarówno impresjonistyczny zachód słońca nad jeziorem, jak i minimalistyczna japońska grafika z górą Fuji w tle.

Jaki motyw obrazu wybrać do łazienki?

Łazienka to również miejsce, w którym zawsze sprawdza się natura i wszystko, co z nią związane. Postaw na zimowy pejzaż z ośnieżonymi górami i lasami, jeżeli jesteś miłośnikiem chłodnych kolorów. Z kolei osoby preferujące ciepłe barwy mogą sięgnąć po obrazy do łazienki z ukwieconymi łąkami, pełnymi żywych barw i detali. Tutaj przede wszystkim możemy polecić reprodukcje impresjonistów, którzy do perfekcji opanowali operowanie kolorem i światłem na obrazach.

Jak zadbać o czyszczenie obrazów w łazience?

Obrazy do łazienki na szkle mają tę niewątpliwą zaletę, że nie są podatne na działanie wilgoci. Nie trzeba zatem rezygnować z wykorzystania ciekawych dekoracji łazienkowych. Wystarczy, że postawisz na odpowiedni materiał i oczywiście wysoką jakość wykonania. Nadruk na szkle nawet pomimo niesprzyjających warunków, pozostaje w oryginalnej jakości, kolory nie bledną a powierzchni nie traci swoich walorów również po wielokrotnym czyszczeniu. To jest z kolei bardzo proste i bezproblemowe. Wystarczy morka ściereczka i odrobina płynu do mycia szyb. Nie trzeba o taki obraz troszczyć się bardziej, niż o pozostałe elementy wystroju i wyposażenia łazienki. Możesz zatem spokojnie postawić na spektakularny widok w maksymalnym rozmiarze i udekorować nim ścianę nad wanną. Jeżeli masz małą łazienkę, zwróć uwagę na grafiki, które dają wrażenie efektu 3D. Dzięki nim przestrzeń optycznie się powiększy, podwyższając komfort użytkowania łazienki. Ciekawą opcją jest także skomponowanie kilku obrazów w spójną całość i zawieszenie ich w kilku miejscach jednego pomieszczenia. Pozwoli to na zbudowanie szczególnej atmosfery, szczególnie w dużej łazience lub salonie kąpielowym.