Obrazy na płótnie pop art

Obrazy w stylu pop art charakteryzują nasycone barwy, kontrasty oraz wyraziste motywy. Kompozycje są proste i bardzo czytelne. To styl, który narodził się w połowie XX wieku, a jednym z jego najbardziej znanych twórców był Andy Warhol. Niemal każdy kojarzy jego słynne prace z portretem Marylin Monroe w różnych kolorach lub z puszkami zupy pomidorowej.

Obrazy na płótnie pop art
Pop Art [wyników: 21]
Obrazy na płótnie pop art

Malarstwo pop art w domu

Bez wątpienia grafika pop art jest propozycją dla osób, które lubią bardzo wyraziste dekoracje w domu. Kolory są tu bardzo soczyste, często elementy na obrazie są zduplikowane i ukazane w różnych kolorach. Często sięga się po symbole i ikony pop kultury, dzięki czemu jest to sztuka, która trafia do wielu odbiorców. Grafiki, na których znajdują się motywy inspirowane komiksami, uzupełnione o dymki wypełnione tekstami, to również często pop art. Andy Warhol, który był jednym z jego głównych przedstawicieli sięgał po znane motywy głównie po to, bo ukazać do nich stosunek krytyczny, a przede wszystkim uzmysłowić, jak niebezpieczny może być konsumpcjonizm, który już w połowie XX wieku był silnie obecny we współczesnym społeczeństwie.

Młodzieżowe grafiki

Młodzi ludzie, którzy dekorują swój pokój lub urządzają pierwsze mieszkanie, często stawiają na pop art. Obrazy świetnie pasują do mieszkańców o zdecydowanych poglądach, preferujących dynamiczne połączenia kolorów i wyraziste dodatki., o czym możecie przeczytać w artykule Sztuka popularna, czyli pop-art. Mamy wiele propozycji, które są reprodukcjami znanych twórców, ale też współczesne grafiki w stylu pop art. Jeżeli masz dużą wolną ścianę i chcesz postawić na element, który w dużej mierze będzie dominować we wnętrzu, tego typu obraz doskonale spełni tę rolę. Wydrukowany na płótnie canvas w dużym formacie z pewnością doskonale wpisze się w wystrój mieszkania nowoczesnego lub zaaranżowanego w eklektycznym stylu z różnorodnymi dodatkami.

Taki materiał jak płótno canvas będzie tu dobrze pasować. W młodzieżowym pokoju często umieszczane są obrazy w stylu pop art wyglądające jak pojedyncze okienka z komiksów, przygotowane w skali makro. To z pewnością niebanalna opcja dla osób będących fanami komiksów - zarówno w wydaniu książkowym, jak i w adaptacjach filmowych, które w ostatnich latach stały się szczególnie popularne.

Pop art nie tylko w domu

Wyraziste grafiki i motywy wykorzystywane w pop arcie sprawdzają się nie tylko w przestrzeni domowej. Często spotykamy je w kawiarniach, klubach i różnego rodzaju lokalach usługowych. Obecnie klienci zwracają uwagę nie tylko na poziom i jakość obsługi, ale również na wygląd miejsca, w którym bywają. Nie ważne, czy jest to pub, czy zakład fryzjerski, chętnie wracamy do tych przestrzeni, które estetycznie nam odpowiadają. Pop artowe dekoracje mogą też opowiadać jakąś historię. Zwłaszcza motywy zaczerpnięte z komiksów działają na wyobraźnię i przyciągają wzrok, inspirując odbiorcę do samodzielnego dokończenia historii, której fragment zobaczyło się gdzieś na ścianie. Jeżeli zatem szukasz obrazu na płótnie, który ożywiłby Twój lokal i dodał mu charakteru, jesteśmy przekonani, że pop artowa reprodukcja może Ci pomóc. Postaw na jedną z grafik przygotowanych przez słynnych twórców lub sięgnij po mniej znaną pracę, ale równie ciekawą w odbiorze. Zaskocz swoich Klientów i spraw, że Twoje miejsce stanie się bardziej wyraziste.

 

Sprawdź także obrazy pop art na szkle.