Obrazy szklane pop art

Obrazy w stylu pop art są bardzo wyraziste. Charakterystyczne dla nich są kontrasty, mocne barwy i motywy od razy rzucające się w oczy. Kompozycje nie są skomplikowane, przez co łatwo jest je odczytać. To styl, który jest młody, gdyż narodził się w połowie wieku dwudziestego. Prace Andy’ego Warhola na stałe wpisały się w popkulturę.

Obrazy szklane pop art
Pop Art [wyników: 21]
Obrazy szklane pop art

Pop art – Andy Warhol i inny twórcy

Malarstwo pop art nadal przyciąga wielu twórców. Pozwala na wiele interpretacji tego samego motywu – podobnie jak to Warhol uczynił z wizerunkiem Marylin Monroe lub puszką zupy pomidorowej. Często zobaczymy tu znane wszystkim symbole popkultury, fragmenty komiksów oraz motywy zaczerpnięte z życia codziennego. Szklana grafika pop art to z pewnością doskonały pomysł na dekorację do pokoju nastolatka. Może to być propozycja dla fana komiksów, ale też dla każdego, kto lubi zabawy z kulturą współczesną. 

Modne obrazy w stylu pop art

Pop art często krytykuje ją na swój sposób, gdyż zamierzeniem Warhola była właśnie krytyka konsumpcjonizmu i zachowań z nim związanych. Pop art – obrazy szklane, jak również te nadrukowane na płótnie, to ciekawy sposób także na aranżację lokalu usługowego, np. kawiarni. Wyraziste motywy z pewnością zapadną Klientom w pamięć i sprawią, że będą w to miejsce wracać. Dobierz je do siebie kolorystycznie lub pod względem tematyki na nich ujętej.

Sprawdź także obrazy canvas w stylu pop art.