Obrazy na płótnie - chmury

Obrazy przedstawiające niebo budzą w nas wiele emocji. Jasne, słoneczne obłoki pozwalają się wyciszyć i odpłynąć myślami do przyjemnych chwil. Z kolei ciemne, burzowe chmury budzą niepokój, ale jednocześnie działają na wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Zobacz różnorodne propozycje, które przygotowaliśmy w naszej kolekcji. 

Obrazy na płótnie - chmury
Chmury [wyników: 252]
Obrazy na płótnie - chmury

Niebo na dekoracjach ściennych

Niebo odgrywa u wielu malarzy bardzo istotną rolę. Nawet jeżeli nie jest głównym tematem dzieła, pomaga budować atmosferę. „Gwiaździsta noc” to obraz Van Gogha, który jest jednym z najsłynniejszych dzieł ukazujących nocne niebo. Choć nie odwzorowuje rzeczywistości, a jest fantazją na jej temat, od lat zachwyca odbiorców, inspiruje i pobudza ich wyobraźnię. Obraz nieba z gwiazdami na stałe zapisał się w historii sztuki i sprawił, że wielu kolejnych twórców inspirowało się sposobem, w jaki sposób Van Gogh ukazał gwiazdy połyskujące na nieboskłonie.

Ogromna paleta barw i stylów nieba na obrazach ściennych 

Wybraliśmy wiele wizerunków nieba, aby zaprezentować naszym Klientom całą paletę barw i styli. Nierzadko niebo jest tu tylko tłem dla lecących ptaków, pejzaży czy scen z ludźmi w roli głównej. Zawsze jednak pełni istotną rolę i determinuje, jaki nastrój mają konkretne obrazy. Niebo w pewien sposób góruje nad wszystkim, a chmury mogą przesłonić je lub pozwolić by słońce oświetliło scenę swoimi promieniami. Obrazy z niebem i chmurami sprawdzają się zarówno w domach, jak i biurach czy lokalach użytkowych. Te w jasnych barwach stanowią łagodne, neutralne tło dla pozostałych elementów znajdujących się we wnętrzu.