Japońskie obrazy szklane

Styl japoński jest bardzo dobrze rozpoznawalny nie tylko wśród miłośników wschodnich klimatów. Grafika japońska kojarzy się zazwyczaj z minimalizmem i oszczędnym wykorzystaniem środków artystycznych. Wiele jest tu inspiracji naturą, porami roku oraz górą Fuji, która zajmuje szczególne miejsce w kulturze kraju kwitnącej wiśni.

Japońskie obrazy szklane
Japońskie [wyników: 104]
Japońskie obrazy szklane

Szklane obrazy w stylu japońskim

Przyglądając się japońskim obrazom, można zdobyć wiele informacji na temat zwyczajów Japończyków, ich tradycyjnych strojów oraz architektury. Są swoistą kroniką historyczną, która zawiera najważniejsze elementy istniejące w tej kulturze. Słynne obrazy japońskie ukazują często codzienne sytuacje, święta oraz charakterystyczne elementy przyrody. Dominuje tu raczej oszczędna kolorystyka – biel, błękit i czerwień. Motywy japońskie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach urządzonych w tym stylu. 

Japońska sztuka

Mogą również dopełniać aranżację w zupełnie innym stylu. Japoński obraz szklany z powodzeniem ozdobi nowoczesny salon lub gabinet urządzony w klasycznym stylu. Warto również zwrócić uwagę na napisy, które pojawiają się na wielu japońskich grafikach. Słyną z perfekcyjnego wykonania oraz połączenia z motywami roślinnymi i pozostałymi elementami dzieła. Są inspirujące i nie nudzą się nawet po długim czasie. Zatem to świetny, ponadczasowy wybór do mieszkania lub domu.

Sprawdź także obrazy canvas w stylu japońskim.