Białe obrazy

białe obrazy [wyników: 57]
Białe obrazy

Białe obrazy na ścianę to wyrafinowana i oryginalna dekoracja. Nie krzyczą kolorami. Przeciwnie, ich biel, delikatnie wspomagana innymi barwami, wywołuje nastrój spokoju i zadumy nad pięknem świata. Minimalizm i melancholijne piękno białych obrazów urzeka.

Tematyka białych obrazów

Oto drzewa pokryte delikatnym różowym kwieciem. Białe pnie brzóz na tle zimowego krajobrazu. Interesujące są obrazy przedstawiające wodę - jezioro w nocy, strumyk w lesie... Konie w galopie, uśpiona zimowa wieś, leśne drogi, szczyty nagich gór lub łagodne zbocza spowite śniegiem. Nostalgicznie piękne. Są też białe obrazy na ścianę o innej tematyce. Jedne przedstawiają rząd sympatycznych psiaków, oczywiście na białym tle, inne ukazują kocie mordki lub pojedynczego, puchatego kociaka. Są obrazy o tematyce tradycyjnej i nowoczesnej .Jeden z nich, "Fale" to doskonała propozycja dla tych, którzy wyżej cenią abstrakcję niż pejzaż. Wszystko można tutaj znaleźć. Chmury, pojedyncze gałęzie drzew, kwiaty, wysmukłe sylwetki łabędzi pływających po jeziorze czy dwoje ludzi jadących rikszą. Ogromny wybór białych obrazów do salonu pozwoli każdemu na znalezienie wymarzonej ozdoby do swojego mieszkania.

Co łączy białe obrazy?

Tematyka białych obrazów jest niesamowicie różnorodna. Łączy je głównie kolor. Dominująca, wszechogarniająca biel. Z obrazów emanuje ogromny spokój i harmonia. Taki przecież jest świat - piękny, majestatyczny, harmonijnie urządzony. Człowiek, żyjący ciągle w biegu, patrząc na biały obraz, musi się zatrzymać. Wewnętrzny głos czy siła emanująca z obrazów, będących prawdziwym dziełem sztuki? Zapewne jedno i drugie. Te zachwycające dzieła sztuki mówią: świat jest wzruszająco piękny. I trzeba ten głos usłyszeć. Zatrzymać się i kontemplować. Nie można przeoczyć piękna.

W jakich wnętrzach biały obraz będzie wyglądał najlepiej?

Jeśli ktoś szuka dekoracji do swojego mieszkania, biały obraz do salonu będzie wyborem rewelacyjnym. Obrazy są malowane na płótnie. Ich rozmiar, 100×50 cm, jest dość duży. Potrzebują ściany, na której można je będzie właściwie wyeksponować. Białe obrazy na ścianę sprawdzą się rewelacyjnie w dużym, minimalistycznie urządzonym salonie, gdzie będą jedną z głównych dekoracji. Wtedy przemówią z ogromną siłą. Będą doskonale wyglądały we wnętrzach urządzonych nowocześnie. Modna kolorystyka dzisiejszych pomieszczeń, czerń, szarość i biel sprawią, że białe obrazy do salonu idealnie wkomponują się we wnętrze. Białe obrazy będą pasowały również do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, który też bazuje na naturalnych kolorach. Dużo w nim bieli, jasnych kolorów, to przecież odcienie Północy... Białe obrazy do salonu wpisują się w ten klimat idealnie... A pomieszczenia w stylu industrialnym, lofty? Jak najbardziej, są to z reguły spore pomieszczenia, więc obraz dużych rozmiarów oraz o stonowanej kolorystyce będzie jak tutaj zdecydowanie na swoim miejscu. Dekorując ścianę swojego salonu jednym spośród białych obrazów, człowiek może być pewny, że nie znajdzie się ani jedna osoba, która nie dostrzeże jego piękna.