Stylowe obrazy do salonu

stylowe obrazy do salonu [wyników: 54]
Stylowe obrazy do salonu

Uniwersalne, stylowe obrazy do salonu to element dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. W szczególności obrazy na płótnie elegancko odnajdują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Szeroki wybór motywów pozwala bez problemu znaleźć obraz pasujący do konkretnego pokoju. Wśród wielu propozycji pojawiają się obrazy do salonu utrzymane w rozmaitej kolorystyce, poruszające odmienną tematykę. Pozwala to dopasować obraz do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie, a nawet całe mieszkanie, a także do przeważających w nim barw, w tym do koloru ścian czy mebli.

Stylowe pejzaże do salonu

Ponadczasowe pejzaże, czyli obrazy ścienne przedstawiające krajobrazy naturalne oraz miejskie, to motyw, który estetycznie pasuje do salonu bez względu na jego metraż, dominującą kolorystkę i styl, w jakim jest urządzony. Największą zaletą pejzaży jest ujęta w nich perspektywa. To właśnie ona daje wrażenie przestrzenności, co optycznie powiększa pomieszczenie. Dzięki takiemu złudzeniu stylowe obrazy do salonu z motywem pejzażu są doskonałym wyborem do niewielkich pomieszczeń. Różnorodność prezentowanych widoków, w tym kolorowe pejzaże zachodów słońca i jasne pejzaże zimowe pozwalają dobrać obraz na płótnie perfekcyjnie pasujący do wystroju określonego pomieszczenia.

Martwa natura w salonie

Równie ponadczasowym tematem malarskim jest martwa natura. Zerwane owoce na paterze czy cięte kwiaty w wazonie to motywy, które wspaniale pasują do pokoju, w którym przyjmowani są goście. Gustowne obrazy nawiązujące do gościnności, a przede wszystkim mające pozytywny wydźwięk i dające wrażenie świeżości pasują do tradycyjnie urządzonych salonów. Niemniej, minimalistyczna martwa natura o zachowawczej kolorystyce to ciekawy dodatek także do modernistycznych wnętrz. Szukając niebanalnych dodatków, warto rozważyć zarówno stylowe obrazy do salonu będące reprodukcjami dzieł wielkich artystów, jak i prace nieznanych autorów.

Obrazy do salonu - stylowe abstrakcje

W ofercie pojawiają się również niejednoznaczne obrazy do salonu, które skłaniają do głębszych refleksji. Wszelkie abstrakcje pobudzają umysł, zachęcają do zastanowienia się nad ich przekazem, a to przykuwa uwagę i czyni je często głównymi punktami całej aranżacji. Zależnie od kolorystyki i konkretnego wzoru abstrakcyjne, stylowe obrazy do salonu można dopasować do nowoczesnych wnętrz o zachowawczym wystroju lub do tradycyjnych aranżacji. Warto dopasowywać je do konkretnego pokoju na podstawie dominujących barw. Abstrakcyjne obrazy na płótnie ciekawie prezentują się jako elementy kontrastowe, utrzymane w kolorystyce zupełnie innej niż ta przeważająca w pomieszczeniu.

Stylowe obrazy do salonu - jak wybrać?

Salon, jako pomieszczenie najbardziej reprezentacyjne, wymaga eleganckich i ponadczasowych dekoracji. Wybierając stylowy obraz na ścianę, warto dopasować go do ogólnego charakteru pomieszczenia. Należy wziąć pod uwagę nie tylko samą kolorystykę, ale też motyw obrazu tak, aby pasował do klimatu panującego w salonie. Pejzaże i obrazy z wyraźnie podkreśloną perspektywą to wybór dokonały dla miłośników aktywnego trybu życia, pasjonatów podróży. To też właściwy dodatek do niewielkich salonów, które potrzebują optycznego powiększenia. Abstrakcyjne obrazy świetnie sprawdzą się natomiast w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie w mieszkaniach pracowników umysłowych i osób z bujną wyobraźnią.