fototapety plaża

Wakacyjny klimat przez cały rok — czy to możliwe? Jak najbardziej! Jeżeli w swoim domu chciałbyś się czuć niczym w nadmorskim klimacie, postaw na plażowe elementy dekoracyjne. Znajdziesz je między innymi w marynistycznych aranżacjach wnętrz. Czym charakteryzują się tego typu pomieszczenia? Dominują tam odcienie niebieskiego w towarzystwie czerwieni oraz bieli.

fototapety plaża

Marynistyczne wzory fototapet

Najpopularniejszym wzorem są poziome pasy. Marynistyczne wnętrza są przestronne i jasne. Spotkać można się tam z dekoracjami z motywami statków, latarni morskich, kotwic czy lin okrętowych. Jeżeli chodzi o dominujące materiały, są to między innymi drewno, rattan, wiklina, bawełna czy len. Z wakacjami kojarzy się także styl Hampton, który stanowi bezpośrednie nawiązanie do nadmorskich miejscowości znajdujących się we wschodniej części Long Island. Wnętrza utrzymane w tym klimacie są klasyczne i eleganckie. Dominuje tutaj wyrafinowana prostota. W pomieszczeniach urządzonych w stylu Hampton spotkać można spokojne kolory, takie jak złamana biel, odcień piaskowy, błękit czy sprana szarość. Niekiedy towarzyszą im złote oraz srebrne akcenty.

Jak uzyskać wakacyjny klimat w pomieszczeniu?

Aby uzyskać wakacyjny klimat we wnętrzu, zdecydować można się także na urządzenie go w stylu tropikalnym. Królują tutaj soczyste zielenie w towarzystwie żółci, pomarańczu, czerwieni, beżu oraz brązu. Żadna tropikalna aranżacja nie może obyć się bez motywów, takich jak liście bananowca czy monstery, palmy oraz hibiskus. W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór oryginalnych tapet, z pomocą których przeniesiesz się do nadmorskiego kurortu. To idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, boho, vintage czy retro. Niezwykle ciekawie prezentuje się na przykład czarno-biała tapeta z liśćmi bananowca. Znakomicie sprawdzać będzie się ona w minimalistycznych aranżacjach. Chcąc ożywić wnętrze, postawić możesz na nieco abstrakcyjną, lekko rozmytą tapetę przedstawiającą palmy na tle morza. Tego typu dekoracje pasować będą zarówno do sypialni, jak i do salonu.