- HOME /
- Okleiny meblowe /
- Okleina pcv Azteckie kwiaty
Okleina pcv Azteckie kwiaty
Produkty wysokiej jakości od producenta.
Okleina pcv Azteckie kwiaty to folia meblowa o dekorze inspirowanym geometrycznymi motywami i stylizowanymi kwiatami Azteków, gdzie kontrastujące linie tworzą rytmiczne, powtarzalne kompozycje. Wzór łączy wyraziste kontury z subtelnymi wypełnieniami kolorystycznymi, co daje efekt głębi przy matowym wykończeniu. Dotyk folii jest przyjemnie aksamitny, a matowa powierzchnia ogranicza refleksy świetlne, podkreślając detale nadruku i nadając meblom wyrafinowany, etniczny charakter. Taka okleina meblowa wprowadza do wnętrza atmosferę rzemieślniczej precyzji i spokojnej dynamiki wzoru.
Aranżacja i stylistyka wnętrza
Okleina pcv Azteckie kwiaty sprawdzi się zarówno jako akcent dekoracyjny na frontach szafek i komód, jak i jako element większych aranżacji na drzwiach szaf wnękowych. Jej graficzny, strukturalny charakter dobrze komponuje się z wnętrzami w stylu boho, eklektycznym i modern vintage, ale może też ożywić surowe przestrzenie w stylu loftowym, wprowadzając ciepło i rytm. W jasnych, skandynawskich pomieszczeniach wzór zyska na wyrazistości, tworząc subtelny punkt ogniskowy. Dzięki matowej folii motyw wygląda naturalnie i nie przytłacza przestrzeni, co ułatwia łączenie z drewnianymi blatami, metalowymi detalami oraz tkaninami o gładkich fakturach.
Korzyści techniczne i funkcjonalność
- Materiał wysokiej jakości: Wykonana na matowej folii monomerycznej, okleina charakteryzuje się wytrzymałością i przyjemną w dotyku powierzchnią odpowiednią do aplikacji na płaskich elementach mebli.
- Prosty montaż: Dzięki samoprzylepnej powłoce okleinę można aplikować bez dodatkowego kleju, a dostępne techniki montażu na mokro i na sucho pozwalają dopasować sposób pracy do warunków i umiejętności wykonawcy.
- Wysoka jakość druku: Druk lateksowy zapewnia nasycone kolory oraz perfekcyjne odwzorowanie detali wzoru, co przekłada się na estetykę i trwałość grafiki.
- Rozmiar praktyczny w zastosowaniu: Wymiar 100x50 cm umożliwia oklejanie frontów, boków i drzwi wnęk, a jednocześnie ułatwia dopasowanie i docinanie do konkretnych paneli.
- Bezpieczeństwo i ekologia: Wydruki wykonywane na drukarkach lateksowych z certyfikatem GreenGuard oznaczają mniejsze emisje i zgodność z rygorystycznymi normami zdrowotnymi, co jest ważne w pomieszczeniach mieszkalnych.
- Praktyczne pakowanie i wsparcie: Okleiny pakowane są w kartonowe tuby zabezpieczające przed zagięciami. Do produktu dołączona jest instrukcja montażu krok po kroku, a na życzenie wysyłamy próbki materiału.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Pytanie: Czy okleina nadaje się do samodzielnego montażu?
Odpowiedź: Tak. Okleina jest samoprzylepna i można ją aplikować techniką na mokro lub na sucho. Do każdego produktu dołączamy instrukcję montażu krok po kroku, a technika na mokro ułatwia korekty położenia podczas instalacji.
Pytanie: Jakie powierzchnie są odpowiednie do aplikacji?
Odpowiedź: Okleina przeznaczona jest do płaskich powierzchni takich jak drzwi szaf wnękowych, fronty komód czy boki szafek. Przed aplikacją powierzchnia powinna być oczyszczona z brudu i kurzu, aby zapewnić dobrą przyczepność.
Pytanie: Czy kolory mogą się różnić od tych widocznych na ekranie?
Odpowiedź: Tak. Kolory mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii wydruku oraz ustawień monitora. Jeśli chcesz zobaczyć materiał w rzeczywistości, zamów próbkę. Próbki służą do oceny materiału i faktury, a nie do precyzyjnego porównywania kolorów.
Pytanie: Jak dbamy o bezpieczeństwo wydruków?
Odpowiedź: Wydruki powstają na nowoczesnych drukarkach lateksowych z certyfikatem GreenGuard, co gwarantuje wysoką jakość i zgodność z normami bezpieczeństwa oraz mniejszy wpływ na środowisko.
Nasza okleina meblowa tworzona jest na matowej folii monomerycznej, która przeznaczona jest do aplikacji na płaskich powierzchniach (np. drzwi szaf wnękowych, fronty komody, boki szafek). Okleina jest samoprzylepna (nie potrzebuje kleju), dlatego jest bardzo łatwa w aplikacji. Folia monomeryczna charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużym nasyceniem barw. Dzięki nowoczesnej technologii druku lateksowego, nasze okleiny meblowe perfekcyjnie odwzorowują detale wybranego motywu.
♦ Wymiar: 100x50 cm ♦ Materiał: Folia monomeryczna matowa samoprzylepna
♦ Wysoka jakości materiału ♦ Wydruk z perfekcyjnie odwzorowanymi detalami.


TECHNIKA NA MOKRO - Technika na mokro ułatwia montaż i umożliwia korygowanie położenia okleiny meblowej.
- Do spryskiwacza wlej wodę
- Oczyść dokładnie miejsce, w którym ma znaleźć się okleina. Z powierzchni należy usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia.
- Dopasuj okleinę do powierzchni zadrukowaną stroną do góry. Jeśli trzeba, dotknij okleinę nożyczkami, lub nożykiem do tapet.
- Spryskaj obficie wodą oklejoną powierzchnię.
- Odegnij ok. 5-10cm papieru podkładowego i równo go zagnij. Spryskaj wodą klejącą część okleiny. Przyklej odklejony fragment, gładząc go raklą i wypychaj pęcherzyki wody oraz powietrza.
- Usuwaj kolejne fragmenty papieru, spryskując klejącą stronę okleiny, a następnie przyklejaj gładząc ją raklą.
- Dogładź okleinę raklą, usuwając wszystkie pęcherzyki i potem osusz powierzchnię ręcznikiem. Gotowe!
TECHNIKA NA SUCHO
- Przygotuj oklejoną powierzchnię. Oczyść dokładnie miejsce, w którym ma się znaleźć okleina. Z powierzchni należy usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia.
- Jeżeli instalujesz okleinę na powierzchni pionowej, zacznij montaż od góry. W innych przypadkach nie ma znaczenia, z której strony zaczniesz nakładać wydruk.
- Rozwiń okleinę na czystej, suchej powierzchni zadrukowaną stroną do góry i sprawdź czy nie ma błędu w wydruku.
- Przyłóż okleinę równo do powierzchni. Odklej ok. 20 cm materiału, podwiń papier podkładowy pod spód i następnie wygładzaj raklą klejony fragment - wypychając pęcherzyki powietrza.
- Na końcu dogładź okleinę raklą, usuwając wszystkie pęcherzyki. Gotowe!
Używamy najnowocześniejszych drukarek lateksowych z certyfikatem GreenGuard. Tym samym zapewniamy najwyższą jakość wydruku oraz gwarantujemy, że zakupione okleiny są przyjazne dla zdrowia i środowiska oraz spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami!
Okleiny meblowe pakujemy w bezpieczne, kartonowe tuby, dzięki czemu nie musisz martwić się, że produkt zostanie dostarczony pogięty i zniszczony. Do każdej okleiny dołączamy instrukcję montażu krok po kroku.
Jeśli podobają Ci się okleiny meblowe z naszej oferty, ale nie jesteś pewien, czy będą pasowały do Twojego wnętrza - napisz do nas, a my wyślemy Ci próbki materiału. Uwaga! Próbki są przeznaczone do sprawdzenia materiału w rzeczywistości, a nie do porównywania kolorów! Kolory mogą się nieznacznie różnić w zależności od danej partii wydruku.
