- HOME /
- Okleiny meblowe /
- Folia na meble Samolot i balony
Folia na meble Samolot i balony
Produkty wysokiej jakości od producenta.
Folia na meble Samolot i balony to dekoracyjna okleina meblowa, która przywołuje lekkość nieba i dziecięcą radość dzięki motywowi unoszących się balonów i stylizowanych samolotów. Grafika łączy miękkie obłości kształtów balonów z prostszymi liniami sylwetek samolotów, a matowa powierzchnia folii potęguje wrażenie subtelnej faktury i naturalnego wykończenia. Kolorystyka może obejmować pastelowe barwy i kontrastujące akcenty, co tworzy pogodny klimat i optycznie ociepla wnętrze. Taka naklejka meblowa wprowadza świeży, lekki nastrój i doskonale współgra z przestrzeniami dziecięcymi oraz pokojami, którym chcemy dodać swobodnego charakteru bez nadmiernego połysku.
Aranżacja i stylistyka wnętrza
Folia meblowa z motywem Samolot i balony najlepiej sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na przyjaznej, nienachalnej dekoracji. W pokoju dziecięcym lub kąciku zabaw nada przestrzeni pogodnego charakteru i może stać się punktem wyjścia dla całej palety dodatków. W mieszkaniach w stylu skandynawskim folia wprowadzi subtelny akcent kolorystyczny i ociepli fronty mebli o prostych formach. W aranżacjach typu loft lub eklektycznych może pełnić funkcję zabawnego kontrastu do surowych materiałów. Dzięki matowemu wykończeniu wzór wygląda naturalnie i komponuje się z drewnem, lakierowanymi frontami oraz laminatem, dodając wnętrzu przytulności i lekkości bez dominowania nad całością.
Korzyści techniczne i funkcjonalność
- Łatwość aplikacji: Folia monomeryczna samoprzylepna nie wymaga dodatkowego kleju, co upraszcza montaż i ogranicza bałagan.
- Wysoka jakość druku: Druk lateksowy zapewnia wyraźne detale i nasycenie barw, co przekłada się na trwały i estetyczny efekt wizualny.
- Matowe wykończenie: Powierzchnia matowa redukuje odblaski i nadaje naturalny, elegancki wygląd nawet przy intensywnym oświetleniu.
- Trwałość materiału: Folia monomeryczna charakteryzuje się odpornością na codzienne użytkowanie na płaskich powierzchniach takich jak drzwi szaf wnękowych czy fronty komody.
- Bezpieczeństwo wydruku: Wydruki realizowane są na drukarkach lateksowych z certyfikatem GreenGuard, co zapewnia standardy przyjazne dla zdrowia i środowiska.
- Praktyczny rozmiar: Wymiar 100x50 cm pozwala na oklejenie większości frontów meblowych lub stworzenie dekoracyjnych paneli bez konieczności łączenia wielu elementów.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
P: Jak przygotować powierzchnię przed montażem?
O: Oczyść dokładnie miejsce z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Powierzchnia powinna być czysta i sucha przed zastosowaniem techniki na sucho. Przy technice na mokro spryskaj powierzchnię wodą zgodnie z instrukcją montażu.
P: Czy mogę poprawiać położenie okleiny podczas nakładania?
O: Tak. Przy technice na mokro pozycję okleiny można korygować, co ułatwia precyzyjne dopasowanie. Technika na sucho wymaga bardziej precyzyjnego przyłożenia, przy czym można odklejać i wygładzać fragmenty stopniowo.
P: Czy kolory mogą się różnić od tych na ekranie?
O: Tak. Kolory mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii wydruku i ustawień monitorów. Jeśli chcesz sprawdzić materiał w rzeczywistości, zamów próbkę, którą wysyłamy na życzenie.
P: Jak produkt jest pakowany i czy dotrze bez uszkodzeń?
O: Okleiny meblowe pakujemy w kartonowe tuby, co zabezpiecza je przed zagięciami i uszkodzeniami podczas transportu. Do każdej przesyłki dołączamy instrukcję montażu krok po kroku.
Nasza okleina meblowa tworzona jest na matowej folii monomerycznej, która przeznaczona jest do aplikacji na płaskich powierzchniach (np. drzwi szaf wnękowych, fronty komody, boki szafek). Okleina jest samoprzylepna (nie potrzebuje kleju), dlatego jest bardzo łatwa w aplikacji. Folia monomeryczna charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużym nasyceniem barw. Dzięki nowoczesnej technologii druku lateksowego, nasze okleiny meblowe perfekcyjnie odwzorowują detale wybranego motywu.
♦ Wymiar: 100x50 cm ♦ Materiał: Folia monomeryczna matowa samoprzylepna
♦ Wysoka jakości materiału ♦ Wydruk z perfekcyjnie odwzorowanymi detalami.


TECHNIKA NA MOKRO - Technika na mokro ułatwia montaż i umożliwia korygowanie położenia okleiny meblowej.
- Do spryskiwacza wlej wodę
- Oczyść dokładnie miejsce, w którym ma znaleźć się okleina. Z powierzchni należy usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia.
- Dopasuj okleinę do powierzchni zadrukowaną stroną do góry. Jeśli trzeba, dotknij okleinę nożyczkami, lub nożykiem do tapet.
- Spryskaj obficie wodą oklejoną powierzchnię.
- Odegnij ok. 5-10cm papieru podkładowego i równo go zagnij. Spryskaj wodą klejącą część okleiny. Przyklej odklejony fragment, gładząc go raklą i wypychaj pęcherzyki wody oraz powietrza.
- Usuwaj kolejne fragmenty papieru, spryskując klejącą stronę okleiny, a następnie przyklejaj gładząc ją raklą.
- Dogładź okleinę raklą, usuwając wszystkie pęcherzyki i potem osusz powierzchnię ręcznikiem. Gotowe!
TECHNIKA NA SUCHO
- Przygotuj oklejoną powierzchnię. Oczyść dokładnie miejsce, w którym ma się znaleźć okleina. Z powierzchni należy usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia.
- Jeżeli instalujesz okleinę na powierzchni pionowej, zacznij montaż od góry. W innych przypadkach nie ma znaczenia, z której strony zaczniesz nakładać wydruk.
- Rozwiń okleinę na czystej, suchej powierzchni zadrukowaną stroną do góry i sprawdź czy nie ma błędu w wydruku.
- Przyłóż okleinę równo do powierzchni. Odklej ok. 20 cm materiału, podwiń papier podkładowy pod spód i następnie wygładzaj raklą klejony fragment - wypychając pęcherzyki powietrza.
- Na końcu dogładź okleinę raklą, usuwając wszystkie pęcherzyki. Gotowe!
Używamy najnowocześniejszych drukarek lateksowych z certyfikatem GreenGuard. Tym samym zapewniamy najwyższą jakość wydruku oraz gwarantujemy, że zakupione okleiny są przyjazne dla zdrowia i środowiska oraz spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami!
Okleiny meblowe pakujemy w bezpieczne, kartonowe tuby, dzięki czemu nie musisz martwić się, że produkt zostanie dostarczony pogięty i zniszczony. Do każdej okleiny dołączamy instrukcję montażu krok po kroku.
Jeśli podobają Ci się okleiny meblowe z naszej oferty, ale nie jesteś pewien, czy będą pasowały do Twojego wnętrza - napisz do nas, a my wyślemy Ci próbki materiału. Uwaga! Próbki są przeznaczone do sprawdzenia materiału w rzeczywistości, a nie do porównywania kolorów! Kolory mogą się nieznacznie różnić w zależności od danej partii wydruku.
